Kiedy zazdrość zmienia się w obsesję fot. Fotolia

Kiedy zazdrość staje się obsesją - 4 ważne sygnały

Nadmiar zazdrości potrafi zniszczyć nawet największą miłość. Chcesz tego uniknąć? Nie lekceważ tych sygnałów!
/ 19.01.2016 15:28
Kiedy zazdrość zmienia się w obsesję fot. Fotolia

Przypadki, w których obsesyjna zazdrość partnerki zmienia życie pary w prawdziwy koszmar, nie należą wcale do rzadkości. Kiedy należy zaniepokoić się swoimi reakcjami? Jak dostrzec, że twoja zazdrość staje się obsesją? Oto niepokojące symptomy:

1. Jesteś przesadnie podejrzliwa

Choć generalnie nic nie wskazuje na to, ze partner dopuścił się zdrady, jesteś przesadnie podejrzliwa i zarzucasz mu niewierność.

2. Ciągle go kontrolujesz

Zazdrość zamienia się w obsesję, jeśli poszukując dowodów jego winy, ciągle go kontrolujesz, np. przeszukując jego skrzynkę mailowa, telefon, kieszenie, drobiazgowo analizujesz wyciągi bankowe.

3. Nadinterpretowujesz fakty

Kierowana podejrzliwością zwracasz uwagę nawet na nic nie znaczące gesty czy słowa, które interpretujesz na niekorzyść partnera (np. do szaleństwa doprowadzają cię jego przypadkowe spojrzenia na inne kobiety).

4. Śledzisz go i przesłuchujesz

Odpytujesz partnera dokąd i z kim wychodzi oraz co będzie robił, ale nie wierzysz w to, co mówi. Gdy tylko znika za drzwiami, idziesz za nim, by przekonać się, czy nie kłamał.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!