Rzucamy nałogi: papierosy

Akcja rzucamy nałogi: Papierosy

Na początku sięgamy po nie dla towarzystwa ze znajomymi, później w knajpie do alkoholu i nim się zorientujemy to papierosy są stałym punktem naszego życia. Sprawdź, co zyskasz rezygnując z nich.
/ 04.03.2010 14:33
Rzucamy nałogi: papierosy
Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazały, że 19 proc. palących kobiet sięga po papierosa tylko okazjonalnie. Problem w tym, że nawet najmniejsza ilość dymu papierosowego jest szkodliwa – dla ciebie i otoczenia.

Pozbądź się jej! Masz naprawdę ogromny wybór metod rzucania palenia – od gumy z nikotyną po psychoterapię czy akupunkturę. Na początek wypróbuj domowe sposoby, np. chrup marchewkę albo trzymaj w ustach słomkę. Zajmij ręce robótką lub ściskaj małą gumową piłeczkę.

Co zyskasz:
- zdrowe płuca 
Główna wada palenia to większe ryzyko raka (nie tylko płuc). Badania wykazują jednak, że już po 5 latach od zerwania z nałogiem zmniejsza się ono o połowę, a po 15 latach jest tak niskie, jakbyś nigdy nie paliła.
- mocne serce
Substancje zawarte w dymie uszkadzają naczynia krwionośne, zwiększając zagrożenie chorobami serca. Po roku od rzucenia palenia ryzyko zawału maleje o połowę!
- dłuższe życie
Jeden papieros skraca życie o 5,5 min! Zrywając z nałogiem, przedłużysz życie średnio o 17 lat.

Dodatkowe korzyści:
- piękna cera i zdrowe włosy;
- świeży oddech i naturalny zapach ciała;
- lepsza kondycja;
- niestępiony węch i smak;
- bielsze zęby;
- więcej pieniędzy w kieszeni! Zakładając, że wypalasz „tylko” paczkę papierosów (ok. 10 zł) tygodniowo, rezygnując z niejw ciągu roku, oszczędzisz ok. 520 zł. Jeśli palisz paczkę dziennie, suma ta wzrasta do 3650 zł! Tyle kosztuje dobra wycieczka zagraniczna.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Tagi: papierosy