Asystent Zdrowego Żywienia – darmowa aplikacja ekspertów Instytutu Żywności i Żywienia

Asystent Zdrowego Żywienia fot. Fotolia, kolaż Polki.pl
Podpowie, co kupić w sklepie, oceni, czy nie przesoliliśmy potrawy i czy nie spożywamy za dużo tłuszczu. Asystent Zdrowego Żywienia to aplikacja, która przyda się wielu z nas!
Marta Słupska / 28.10.2016 11:40
Asystent Zdrowego Żywienia fot. Fotolia, kolaż Polki.pl

Aplikacja stworzona przez dietetyków, technologów żywienia i innych specjalistów z Instytutu Żywności i Żywienia pokazuje, że aby cieszyć się zdrowiem, wcale nie potrzebujemy specjalnych, kosztownych, długich i wyczerpujących diet. Często bowiem wystarczy rozsądne podejście do odżywiania się i niewielka modyfikacja aktualnych nawyków.

Asystent Zdrowego Żywienia za darmo na telefon

Eksperci Instytutu Żywności i Żywienia stworzyli aplikację która pomaga poszerzać wiedzę na temat zasad zdrowego żywienia i małymi krokami wprowadzać pozytywne modyfikacje do swojego życia, np. zmniejszać ilość dostarczanych do organizmu kalorii czy używanej soli, zmieniać sposób komponowania posiłków, a także zwiększać własną aktywność fizyczną.

Aplikacja Asystent Zdrowego Żywienia jest darmowa – można ją pobrać na telefon z systemem android: http://bit.ly/zachowajrow oraz na urządzenia z systemem iOS: http://apple.co/2doXTUX

Te darmowe aplikacje na telefon pomogą ci żyć zdrowo!

Jak działa Asystent Zdrowego Żywienia?

W czym pomaga aplikacja? Podpowiada na przykład, który produkt wybrać w sklepie, a dzięki wbudowanemu kalkulatorowi pomaga ocenić kaloryczność gotowanych potraw, ich zawartość cukru lub tłuszczu. Można z niego korzystać poprzez wprowadzenie z etykiet spożywanych produktów danych o kaloryczności, zawartości tłuszczu, cukrów i soli. W przypadku żywności nieopakowanej oraz potraw można wybierać produkty/potrawy z opracowanej przez Instytut Żywności i Żywienia bazy. Wpisywane informacje tworzą „osobistą historię” produktów i potraw składających się na codzienny jadłospis.

Stworzyliśmy to narzędzie z myślą o wszystkich tych, którzy chcą zacząć zmieniać swoje życie na lepsze, przestrzegać zasad zdrowego żywienia, wiedzieć, ile kalorii przyjmują, jedząc konkretne posiłki, ale także dla wszystkich tych, którzy może trochę nieśmiało poszukują informacji na ten temat, gubią się jednak w gąszczu oferowanych porad i często rezygnują już na początku. Asystent powstał, by na co dzień towarzyszyć każdemu człowiekowi i utrwalać właściwe wybory, tak by po pewnym czasie już każdy sam, bez pomocy Asystenta, wybierał właściwie i świadomie

– mówi dr Beata Przygoda z Instytutu Żywności i Żywienia.

fot. Asystent Zdrowego Żywienia

Dodatkowo w aplikacji znajdziemy też zakładkę z Zasadami Zdrowego Żywienia i poradami żywieniowymi oraz zakładkę z propozycjami potraw na każdy dzień tygodnia z podaną zawartością kalorii, tłuszczu czy soli. Funkcja z jadłospisami daje także możliwość wpisywania i uzupełniania jej o własne przepisy – tak, by nie umknęły naszej pamięci.

Uzupełnieniem całości jest zakładka poświęcona aktywności fizycznej, w której są dwie opcje: jedna to Spalanie Kalorii – czyli ile i jak musimy ćwiczyć, by spalić określoną liczbę kalorii, i druga: Zestawy Ćwiczeń, gdzie znajdziemy krótkie filmiki, które mogą stanowić podstawę do opracowania własnego planu treningowego.

Darmowa aplikacja sprawdza wydolność serca!

Na podstawie materiałów prasowych.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA