Bezpłatne badanie pamięci w Warszawie

Roztargnienie, nerwowość, zaburzenia koncentracji mogą być pierwszymi objawami choroby Alzheimera. Ryzyko zachorowania na tę chorobę rośnie wraz z wiekiem – wśród osób po 65. r.ż. na zaburzenia pamięci cierpi około 14% populacji, po 80. roku życia około 40%. Jeśli chcesz się sprawdzić swój stan zdrowia i masz ponad 60 lat, skorzystaj z bezpłatnego badania w specjalistycznej przychodni Prosen.
/ 05.08.2013 15:32

Czy ktoś w twojej rodzinie chorował na zaburzenia pamięci? Czy zauważyłeś w ostatnim czasie większe trudności w zapamiętywaniu różnych informacji (bieżących wydarzeń, terminów spotkań, wizyt, przeczytanych informacji)? Czy ostatnio sprawiają ci trudności, czynności takie jak zarządzanie domowymi finansami, regularne przyjmowanie leków, planowanie większych zakupów, orientacja i poruszania? Czy zauważyłeś, że masz problemy z doborem słów podczas rozmowy, gubienie w pamięci nazwisk, trudności w odnajdywaniu przedmiotów codziennego użytku (klucze, okulary, portfel)? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na większość pytań i masz ponad 60 lat, możesz mieć pierwsze objawy choroby Alzheimera.

– Zaburzenia pamięci nie są jednoznacznie przypisane do wieku, mitem jest, że starsi ludzie mają prawo mieć problemy z pamięcią. Zapamiętywanie może być trudniejsze, jeśli jest się starszym, ale wszelkie zaburzenia powinny być zdiagnozowane, ponieważ mogą być objawem choroby – mówi Anna Barczak, neuropsycholog. I dodaje: – Ukierunkowanie problemu pozwoli wdrożyć odpowiednie leczenie i powinno być włączone na odpowiednim etapie, najlepiej w optymalnym czasie, wtedy mamy szansę utrzymania pacjenta w samodzielności względnie długo.

Zaburzenia pamięci można leczyć i zahamować ich postęp, ale najpierw trzeba je wykryć. W Przychodni Specjalistycznej Prosen przy ulicy Płockiej 17 w Warszawie w dniu 10 sierpnia 2013 r. w godzinach 9.00-14.00 można wykonać bezpłatne badanie w kierunku Alzheimera. Zapisy pod numerem telefonu: (22) 632 32 59, 632 34 12.

Polecamy: Na czym polega choroba Alzheimera?

Źródło: influent PR/ mk

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!