Dla rodziców dzieci z problemem moczenia nocnego

„Moczeniu nocnemu powiedz: DOBRANOC!” pod takim hasłem w dniu 6 czerwca 2013 roku o godzinie 16.00 w Centrum Konferencyjnym Zielna w Warszawie przy ulicy Zielna 37 (wejście C, piętro V) odbędzie się bezpłatne spotkanie edukacyjne dla rodziców dzieci z problemem moczenia nocnego.
/ 04.06.2013 15:06

Akcja ma na celu zwiększenie wiedzy rodziców na temat moczenia nocnego u dzieci, diagnostyki, sposobu leczenia oraz właściwych metod postępowania z dzieckiem zmagającym się z problemem. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję spotkać się z lekarzami specjalistami oraz uzyskać informacje na interesujące ich zagadnienia. Panel ekspercki poprowadzą dr med. Hanna Szymanik-Grzelak i dr med. Dominika Adamczuk – lekarze nefrolodzy z Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie oraz dr med. Grzegorz Paruszkiewicz – chirurg dziecięcy, lekarz zajmujący się diagnostyką i leczeniem moczenia nocnego u dzieci.

Spotkanie jest częścią rozpoczętej w marcu br., przez Stowarzyszenie Uronef – Nasze Dzieci, ogólnopolskiej kampanii społecznej o charakterze edukacyjnym pt. „Moczeniu nocnemu powiedz: DOBRANOC”. Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy rodziców i lekarzy w zakresie moczenia nocnego u dzieci oraz przełamanie funkcjonujących na ten temat stereotypów. Ma ona też za zadanie popularyzację wśród nich serwisu edukacyjnego www.moczenieudzieci.pl zawierającego kompendium wiedzy i porad w zakresie moczenia nocnego u dzieci.

Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Uronef – Nasze Dzieci, którego działaniom patronuje Fundacja Mama. Patronat Honorowy objął Rzecznik Praw Dziecka, natomiast Patronat Merytoryczny – Polskie Towarzystwo Pediatryczne. Zgłoszenie uczestnictwa oraz więcej informacji pod numerem telefonu 500 210 107.

Polecamy: Moczenie nocne u dziecka – jak wygląda leczenie?

Źródło: D&D Communication/ mk

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!