Dla zainteresowanych tematyką raka jelita grubego

Polipy jelita grubego można pomylić z nieswoistymi zapaleniami jelit. Badaniem rozstrzygającym jest ocena histopatologiczna wycinku błony śluzowej.
Konferencja jest skierowana nie tylko do studentów medycyny. Może przyjść każdy, kto chciałaby pogłębić swoją wiedzę na temat raka jelita grubego. Wykłady wygłoszą znakomici eksperci. Przewidziany jest prozdrowotny poczęstunek!
/ 03.10.2011 18:04
Polipy jelita grubego można pomylić z nieswoistymi zapaleniami jelit. Badaniem rozstrzygającym jest ocena histopatologiczna wycinku błony śluzowej.

Konferencja „Rak jelita grubego na smyczy”

22 października na terenie Centrum Dydaktycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, odbędzie się konferencja, poruszająca najnowsze zagadnienia dotyczące raka jelita grubego. Organizatorami przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Europacolon Polska, Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Warszawa, Studenckie Towarzystwo Onkologiczne oraz Instytut Psychologiczno-Psychoseksualno-Szkoleniowy "Beata Vita".

O czym będziemy rozmawiać?

Podczas konferencji najlepsi specjaliści w dziedzinie onkologii, chirurgii, dietetyki, psychologii oraz bioetyki omówią zagadnienia dotyczące:

  • Skuteczna profilaktyka oraz wpływ lekarza na zwiększenie świadomości wśród społeczeństwa;
  • Trendy w chirurgii jelita grubego;
  • Dieta pacjentów onkologicznych: w trakcie oraz po zakończonym leczeniu;
  • Emocje w czasie choroby nowotworowej: pacjent – lekarz –rodzina –znajomi;
  • Zaufanie w medycynie i służbie zdrowia.

Dlaczego powinniśmy o tym mówić?

Dynamika wzrostu zachorowań na raka jelita grubego jest w Polsce najwyższa w Europie! Liczby alarmują i jasno wskazują na konieczność edukacji nie tylko społeczeństwa ale i przyszłych lekarzy, którzy poprzez swoją pracę z pacjentami i ich rodzinami, będą mieli ogromny wpływ na zwiększenie świadomości z zakresu wczesnej profilaktyki tego typu nowotworu.

„Gwarancją skutecznej profilaktyki a zarazem najskuteczniejszym sposobem odwrócenia tych niekorzystnych statystyk jest poszerzanie wiedzy i świadomości wśród wszystkich grup społecznych. Jednym z pomysłów jest cyklu konferencji wśród studentów Uniwersytetów Medycznych, przyszłych lekarzy, którzy swoją wiedzą i autorytetem będą wpływać na społeczeństwo. W umiejętny sposób będą mogli zachęcać ludzi do wykonywania badań profilaktycznych oraz przesiewowych w celu wczesnego wykrywania zmian nowotworowych” – mówi Bianca -Beata Kotoro, Prezes Stowarzyszeni Europacolon Polska.

Osoby zainteresowane, które chciałyby wziąć udział w konferencji, proszone są o wysłanie maila na adres grzegorz@europacolon.pl w celu uzyskania rejestracji.

                                                                 Stowarzyszenie Europacolon Polska/ Joanna Milewska

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA