Fotolia, zęby, dentysta

Jak wybielić zęby u stomatologa?

Wybielanie zębów u stomatologa jest skuteczniejsze i bardziej efektowne niż niwelowanie przebarwień domowymi sposobami. Jakie metody wybielania zębów oferują gabinety stomatologiczne? Czy wybielanie zębów jest bezpieczne? Czy przynosi zadowalające efekty?
/ 10.10.2011 11:06
Fotolia, zęby, dentysta

Wybielanie u stomatologa – warto czy nie?

Zastosowanie specyfików do samodzielnego wybielania zębów zwykle przynosi zauważalne rezultaty. Czasami jednak warto zdecydować się na profesjonalne wybielanie zębów.

Zabiegi wykonywane w gabinecie stomatologicznym są zdecydowanie droższe niż wybielanie za pomocą past, żelów lub pasków, jednak pozwalają usunąć przebarwienia, z którymi nie poradzą sobie preparaty do samodzielnego stosowania.

W gabinecie stomatologicznym możemy  rozjaśnić szkliwo nawet o 10 tonów. Ponadto stomatolog może usunąć defekty szkliwa wywołane kuracją antybiotykową (przebarwienia po tetracyklinie).

Zobacz też: Jak wybielić zęby w domu?

Metody profesjonalnego wybielania zębów

Specjaliści stosują różne sposoby wybielania zębów. Jedną z najpopularniejszych metod jest zastosowanie substancji wybielających (utleniaczy) i naświetlanie zębów specjalną lampą. Zabieg trwa około 2 godzin i kosztuje mniej więcej 1200 zł.

Coraz większą popularnością cieszy się też wybielanie zębów przy pomocy lasera. Za zabieg zapłacimy około 1800–2000zł.

Zobacz też: Zdrowe zęby - poradnik

Czy wybielanie zębów zawsze działa?

Wybielanie zębów nie zawsze jest skuteczne. Nawet profesjonalny zabieg u stomatologa nie rozjaśni barwy wypełnień, zębów martwych lub złamanych. Stomatologia estetyczna oferuje szereg rozwiązań, które pozwalają pozbyć się poważnych defektów.

Ratunkiem mogą być korony – dzięki nim można zrekonstruować nawet znacznie uszkodzone zęby. W zależności od stopnia oraz metody rekonstrukcji koszt jednej korony oscyluje w granicach 800-2000zł.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!