„Jem intuicyjnie. Rewolucyjny program, który działa” – recenzja

Żyjąc w świecie dietetycznego chaosu, nie jesteś w stanie odżywiać się normalnie. Taki stan prowadzi do wielu problemów. Ludzie będący na wiecznej diecie zgodnie przyznają, że czują się przybici i pokonani. Rozwiązaniem tego problemu jest jedzenie intuicyjne - uważają autorki książki "Jem intuicyjnie. Rewolucyjny program, który działa". Zdrowie.wieszjak.polki.pl jest patronem medialnym tego poradnika.
/ 15.09.2016 14:57

Książka „Jem intuicyjnie. Rewolucyjny program, który działa” jest poradnikiem dla tych wszystkich, którzy chcą zacząć podejmować świadome decyzje dotyczące sposobu odżywiania. Jedzenie intuicyjne jest bowiem procesem, który polega na świadomym wybieraniu tego, co jemy, a nie na ślepym podążaniu za dietami cud.

Jedząc intuicyjnie, reagujesz na wewnętrzne sygnały swojego organizmu i preferencje smakowe. W ten sposób jednoczysz się ze swoim ciałem i zyskujesz wolność odebraną przez narzucone plany żywieniowe oraz w znaczący sposób poprawiasz stan swojego zdrowia – zarówno tego fizycznego, jak i psychicznego.

Evelyn Tribole oraz Elyse Resch, autorki książki, przedstawiają 10 zasad dotyczących jedzenia intuicyjnego. Wśród porad znajdują się praktyczne wskazówki, jak odrzucić „mentalność dietetyczną”, która daje nam złudzenie, że możemy łatwo schudnąć. Autorki przekonują także, że naszym obowiązkiem jest szanowanie swojego zdrowia, dlatego należy odżywiać się w sposób łagodny, tzn. taki, który będzie korzystny dla naszego zdrowia i kubków smakowych.

Autorki wyjaśniają, krok po kroku, jak pogodzić się z jedzeniem, jak radzić sobie z emocjami bez jedzenia i jak nie wpaść w dietetyczną pułapkę. Ich zdaniem wystarczy kierować się podstawową zasadą, która brzmi: "Nie idź na kompromisy. Wyrzucaj to, co ci nie sprawia przyjemności. Jeśli ci nie smakuje - nie jedz! Jeśli Ci smakuje - delektuj się!".

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!