Półpasiec – objawy choroby

Półpasiec to ostra wirusowa choroba zakaźna, która może prowadzić nawet do uszkodzenia wzroku. Jak rozpoznać jego objawy?
Marta Słupska / 13.04.2017 11:35

Półpasiec jest chorobą wirusową, która może dać o sobie znać, gdy mamy obniżoną odporność. Z jakimi symptomami się wiąże?

Objawy półpaśca

Choroba nie daje jasnych i wyrazistych symptomów, które jednoznacznie by na nią wskazywały. Naszą czujność powinno wzbudzić kilka objawów, takich jak na przykład świąd skóry, a także drętwienie lub mrowienie obszarów ciała. Odczuciom takim często towarzyszą inne dolegliwości, takie jak ból głowy i złe samopoczucie.

Objawem, który powinien nas zaniepokoić, jest ponadto swędząca wysypka, która może prowadzić do owrzodzeń i przebarwień skóry, a także gorączka.

O innych symptomach półpaśca dowiecie się z powyższego filmu. Przypominamy: półpasiec to groźna choroba, która może nawet uszkadzać wzrok, każde jej podejrzenie trzeba więc szybko skonsultować z lekarzem!

Jak rozpoznać czerniaka?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!