Celem nadrzędnym seminarium jest ukazanie występujących w Polsce ograniczeń dostępu do technologii medycznych wykorzystywanych w onkologii oraz dyskusja dotycząca sposobów poprawy tego stanu. Seminarium skierowane jest do lekarzy specjalistów różnych dziedzin, zarówno klinicystów, jak i pracowników naukowych, ale mogą w nim wziąć udział również osoby zainteresowane tą problematyką. Wydarzenie jest również dedykowane przedstawicielom Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Agencji Oceny Technologii Medycznych, towarzystw ubezpieczeniowych, samorządów lokalnych, urzędów centralnych, mediów oraz przedstawicielom organizacji pacjentów, organizacji branżowych oraz kadrze akademickiej. Udział w seminarium jest bezpłatny.
Seminarium będzie składać się z 2 części:
- Pierwsza część – wystąpienia prelegentów. Wśród zaproszonych gości są m.in.: prof. dr hab. n med. Tadeusz Pieńkowski, prof. Zbigniew Szawarski, prof. Rafał Dziadziuszko, prof. Cezary Szczylik, prof. Krzysztof Herman, prof. Jerzy Walecki.
- Druga część – debata systemowa z konferencją prasową. Dyskusja ukierunkowana będzie na możliwości zniesienia barier dostępu do świadczeń zdrowotnych wykorzystywanych w leczeniu nowotworów, w ramach ograniczonych środków finansowych.
Teramin: 20 września 2013 r. (rozpoczęcie o godz. 10:00)
Miejsce: AULA Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN (AULA), ul. Ks. Trojdena 4, Warszawa
Więcej informacji na stronie: http://www.korektorzdrowia.pl/konferencje/3-innowacje-w-onkologii-ze-szczegolnym-uwzglednieniem-zmian-systemowych-i-oceny-dostepnosci-w-polsce/
Polecamy: W jakiej kondycji jest polska onkologia?
Źródło: Fundacja WHC/ mk
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!