Sen – najlepszy kosmetyk dla naszej skóry

Jaki jest najlepszy kosmetyk dla naszej skóry? Sen! Naukowcy mówią jasno: brak snu jest powiązany z oznakami starzenia skóry. Ludzie, którzy nie śpią wystarczająco długo, mają bardziej negatywne podejście do wyglądu swojej skóry niż ci, którzy śpią tyle, ile potrzebują. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców z Hospitals Case Medical Center.
/ 02.08.2013 21:25

Jak wyglądało i na czym polegało badanie?

Naukowcy przeanalizowali zwyczaje spania 60 kobiet w okresie przedmenopauzalnym, w wieku od 30 do 49 lat. Połowa z tej grupy sypiała źle- czytamy na portalu biomedical.pl

Przeprowadzono kliniczną ocenę skóry oraz inne testy i wnioski są bezsprzeczne: po dobrze przespanej nocy skóra odbudowuje się lepiej. Jeśli natomiast nasz odpoczynek nocny jest zakłócany, oznaki starzenia się skóry, takie jak przebarwienia, wiotczenie i zmarszczki, są znacznie wyraźniejsze.

Jest to pierwsze badanie, które naukowo potwierdza, że istnieje związek między zdrowiem skóry a brakiem snu. Prace zostały przeprowadzone na zlecenie marki Estee Lauder i przedstawione na spotkaniu międzynarodowym Investigative Dermatology w Edynburgu w Szkocji.

Źródło: www.sciencenews.pl/ (dr)

Zobacz także: Co się dzieje w organizmie podczas snu?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!