Klub dla rodziców Mama Lama fot. Fundacja Rodzice Przyszłości

Warszawa – Mama Lama zaprasza dzieci na zajęcia ruchowe i plastyczne

Warszawski klub dla dzieci i rodziców serdecznie zaprasza wszystkie maluchy na zajęcia ruchowe i plastyczne. W Mamie Lamie nie można się nudzić! To po prostu niemożliwe!
/ 22.01.2013 19:56
Klub dla rodziców Mama Lama fot. Fundacja Rodzice Przyszłości

Informacja od organizatora

Na dzieci czeka ogromna Fikulandia do fikania oraz atrakcje i zabawki na każdym możliwym poziomie – od podłogi, przez ściany, niemal po sam sufit! Fikulandia daje dzieciom rzadką możliwość zerkania na dorosłych z góry, ale też schowania się przed nimi w domku na wieży. To prawdziwie dziecięcy świat. Wejść do niego mogą jedynie najodważniejsi rodzice, którzy nie boją się spotkania z walecznym rycerzem, dumną księżniczką lub szybkim wspinaczem.

Rodzicom proponujemy ich ulubione tytuły prasowe, naszą pyszną kawę, WiFi oraz spotkania tylko dla rodziców, w czasie których mogą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

Wszystkich zapraszamy do Mamy Lamy na pyszne i zdrowe posiłki: pożywne i kolorowe śniadania, lunche, przekąski i ciasta, którym nie sposób się oprzeć… Na dzieci czeka specjalne dziecięce menu.

Jeśli to Was nie przekonało, koniecznie sprawdźcie zaplanowane w tym tygodniu zajęcia i specjalne wydarzenia Mamy Lamy. Jest w czym wybierać!

Kalendarium zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci

Jak co tydzień, we wtorek i w czwartek w godzinach 10.00 – 12.00 zapraszamy dzieci i rodziców na stałe zajęcia Klubiku Lubiku. Do końca stycznia udział w zajęciach jest bezpłatny.

W najbliższą środę o godz. 11.00, wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy na spotkanie na temat nowoczesnych pieluszek wielorazowych. W czasie spotkania będzie okazja by zobaczyć i dotknąć  różnych pieluszek wielorazowych, poznać zalety i wady różnych rodzajów pieluszek, poznać fakty dotyczące walorów zdrowotnych pieluszek wielorazowych, policzyć ile można zaoszczędzić stosując pieluszki wielorazowe, uzyskać odpowiedzi na pytania i wątpliwości dotyczące pieluszkowania wielorazowego. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

W czwartek 24 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na kolejne spotkanie z cyklu "Ćwiczenia z widzenia". Tematem będą zegary jak naleśniki, czyli Miękkie zegary - Salvador Dali i jego magiczny świat.

Poznamy szalonego malarza i rzeźbiarza z podkręconymi jak spirale wąsami. Mawiał o sobie: Nie ma nic doskonalszego od Salvadora Dali. – Przyznacie, skromny to on nie był! Ale…. zobaczmy jak malował! Zegar odmierzający czas nie musi być płaski, a czas może być liczony i odczuwany różnie! Wizyta u dentysty  „trwa wieki”, a zabawa w Mamie Lamie to zaledwie chwilka! Kiedy zajmujemy się czymś co lubimy, wydaje nam się, że czas płynie szybciej. W czasie zajęć poznamy dwie podstawowe linie, które możemy narysować na kartce papieru: pion i poziom.

Technika: papier samoprzylepny, kredka. Nowe pojęcia i zagadnienia: surrealizm, kontekst.

Zajęcia prowadzi Katarzyna Jarnuszkiewicz. Zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat.

Koszt udziału dziecka w zajęciach – 25 zł, koszt karnetu obejmującego 4 godziny zajęć w miesiącu – 80 zł.

W piątek 25 stycznia zapraszamy rodziców z najmniejszymi dziećmi na kolejne zajęcia z cyklu "Muzyczna karuzela". Zajęcia obejmują zabawy z chustą animacyjną, pląsy muzyczno – ruchowe, zabawy z dźwiękiem i w muzyczne echo. Celem zajęć jest rozwijanie wrażliwości słuchowej i pobudzanie dzieci do aktywności  w nowej grupie i przyjaznej atmosferze. Zajęcia prowadzi Monika Piechota.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 1,5 roku do 3 lat. Czas trwania zajęć: do 40 minut.

Prosimy rodziców, by zadbali o wygodny strój do wspólnych zabaw.

Koszt udziału dziecka wraz z rodzicem  – 25 zł.

W sobotę 26 stycznia w godzinach od 11.00 do 14.00 wszystkich, którzy szukają powodu, by wyjść z domu zapraszamy na otwarte warsztaty pt. „Zimowe opowieści”. W czasie zajęć będziemy czytać zimowe bajki, bawić się w ich ilustrowanie, rzeźbienie, wyklejanie i malowanie. A może razem zrobimy zimowe kolaże lub przygotujemy  teatrzyk i niezbędne dla przedstawienia pacynki, scenografię,  rekwizyty i zaproszenia? Wszystko zależy od naszych pomysłów! W programie również zabawy ruchowe na rozgrzewkę oraz zimowy recykling.

Celem zajęć jest rozbudzanie dziecięcej wyobraźni, pobudzenie dzieci do działań twórczych, integracja dzieci oraz nauka działania w grupie. Zajęcia poprowadzi Monika Piechota. Udział w zajęciach bezpłatny!

 2 lutego w Mamie Lamie odbędą się pierwsze warsztaty „Mały Artysta” organizowane dla dzieci przez Dom Aukcyjny Abbey House. Zaczynamy o 11.30. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale mamy ograniczoną liczbę miejsc, więc lepiej zgłosić się wcześniej.

Czekamy na Was w Mamie Lamie codziennie od 9.00 do 20.00!

Dodatkowych informacji udzielamy pod numerem telefonu: 722 196 168

Zgłoszenia przyjmujemy w Mamie Lamie lub mailowo na adres - ml@mamalama.pl

Źródło: Materiały prasowe Mama Lama/(dr)

Zobacz także: Wygraj wycieczkę do siedziby PlayStation

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!