SOS Wioski Dziecięce - przekaż swój 1% podatku na rzecz osieroconych dzieci

W tym roku po raz kolejny możemy przekazać 1% swojego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Rozliczenie roczne to ważny moment kiedy możemy wesprzeć najbardziej potrzebujących, wystarczy tylko zdecydować gdzie ma trafić nasz 1 %. W styczniu 2013 Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce rozpoczyna kampanię zachęcająca do przekazania 1% podatku na rzecz osieroconych i opuszczonych dzieci.
/ 17.01.2013 10:38

SOS Wioski Dziecięce/ Fot. Materiały prasowe InnovationPR

„Dzieci, które przychodzą do nas do Stowarzyszenia są jak piękne naczynia, często przez rodziców potłuczone. Przychodzą z wielkimi urazami, wielką traumą. My się nad nimi pochylamy, pracujemy z nimi… sklejamy” – opowiada Jadwiga Król - Mama SOS

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce

Stowarzyszenie pomaga już 1250 osieroconym i opuszczonym maluchom. W Polsce jest jeszcze 80 tysięcy dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Wiele z nich dorasta w domach zagrożonych rozpadem, w których panuje bieda i przemoc. Celem Stowarzyszenia jest zapewnienie im szczęśliwego dzieciństwa w Rodzinach SOS i przygotowanie do samodzielnego życia.

Kampanię wspiera również ambasadorka Stowarzyszenia - Natalia Kukulska, która przekaże swój 1% na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Polecamy: Wolontariusz w rodzinie - pomoc w oswojeniu się z rodzicielstwem

Przekazane fundusze pomogą osieroconym dzieciom

"Dzięki pozyskanym funduszom Stowarzyszenie będzie mogło pokryć koszty utrzymania, edukacji i leczenia osieroconych dzieci, które zyskają szanse na dorastanie w bezpiecznych i dobrych warunkach. Wystarczy jeden gest, aby podarować dzieciom dom, bezpieczeństwo i wiarę w lepszą przyszłość".  – mówi Natalia Kukulska.

Działania promocyjne kampanii „Wystarczy jeden gest, by podarować dzieciom dom”  SOS Wiosek Dziecięcych obejmą: prasę, radio, telewizję, outdoor, Internet, kina oraz bezpośrednią wysyłkę do darczyńców. Ze strony www.wioskisos.org można pobrać również program PITY 2012, który ułatwi rozliczenie z fiskusem. Patronem medialnym akcji zostało Radio Plus. Kampania informacyjna potrwa do końca kwietnia.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja dobroczynna, która działa na rzecz umacniania rodzin zagrożonych rozpadem oraz opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi. Wykorzystując międzynarodowe doświadczenie, z powodzeniem realizujemy swoją misję w Polsce już od prawie 29 lat.

Strategię oraz kreację kampanii przygotowała pro bono agencja reklamowa Saatchi&Saatchi, a w pozyskaniu i planowaniu mediów z pomocą przyszedł dom mediowy Starcom.

Źródło: Materiały prasowe InnovationPR/ (dr)

Zobacz także: Akcje charytatywne dla dzieci. Jak wesprzeć potrzebujące dzieci?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!