Zapobieganie otyłości u dzieci – szkolenia

Weź udział w szkoleniach z zakresu zdrowego odżywiania/ fot. informacja prasowa fot. informacja prasowa
Rusza Ogólnopolski Program Walki z Otyłością w Rodzinie. Podczas bezpłatnych prelekcji prowadzonych w szkołach, uczniowie i rodzice będą mieli okazję dowiedzieć się jak skutecznie walczyć z nadwagą i otyłością.
/ 25.10.2011 11:23
Weź udział w szkoleniach z zakresu zdrowego odżywiania/ fot. informacja prasowa fot. informacja prasowa

Nasze błędy żywieniowe

Celem Ogólnopolskiego Programu Walki z Otyłością w Rodzinie jest propagowanie prawidłowych zasad żywienia wśród uczniów i ich rodzin. Kampania skierowana jest do kobiet, mężczyzn i dzieci od 9. roku życia, mających problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, a także do osób, które chcą zmienić własne nawyki żywieniowe na lepsze i wprowadzić je w swojej rodzinie.

Dietetycy już od kilku lat alarmują, że w Polsce rośnie liczba osób cierpiących na nadwagę lub otyłość. Powodem jest m.in.: niezdrowy styl życia, brak czasu na wspólne gotowanie i spożywanie posiłków. Wybieramy gotowe półprodukty lub jedzenie na mieście. Nawet, jeśli zdecydujemy się na domowe dania, jemy tłusto i kalorycznie. Nie inaczej jest w przypadku dzieci w wieku szkolnym, które zamiast regularnych oraz pełnowartościowych posiłków, spożywają mnóstwo słodyczy i fast foodów.

Prelekcje dla dzieci i rodziców

Podczas bezpłatnych prelekcji w szkołach, uczniowie i rodzice mogą dowiedzieć się, jak niebezpieczna dla naszego zdrowia jest zarówno nadwaga, jak i niedowaga, a także, jak skutecznie z nimi walczyć. W trakcie spotkania z doradcą żywieniowym rozdawane są specjalne poradniki rodzinne, które mają dodatkowo pomóc w zmianie dotychczasowego sposobu odżywania się. - W ramach Ogólnopolskiego Programu Walki z Otyłością w Rodzinie do 15 listopada można skorzystać z bezpłatnych pomiarów i konsultacji dietetycznych oraz zaprosić dietetyka do szkolnej placówki w celu przeprowadzenia specjalnych prelekcji dla uczniów oraz ich rodziców – mówi Zofia Urbańczyk, Dietetyk.

Przeczytaj: Skąd się bierze otyłość u dzieci?

Źródło: Informacja prasowa/ ak

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA