niemowlę fot. Adobe Stock

Popularny lek dla niemowląt i dzieci wycofany z aptek. O jaką partię chodzi?

GIF podjął decyzję o wycofaniu przeciwbólowego i przeciwgorączkowego leku w formie zawiesiny. Możesz go mieć w swojej apteczce!
Małgorzata Germak / 30.01.2018 17:07
niemowlę fot. Adobe Stock

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu jednej serii leku Pediprofen. Preparat stosowany jest u niemowląt i małych dzieci. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Jakie były przyczyny tej decyzji GIF i którą partię konkretnie wycofano?

Lek przeciw objawom przeziębienia i grypy wycofany z aptek!

Pediprofen wycofany z aptek. O którą partię chodzi?

30 stycznia 2018 roku GIF podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju leku Pediprofen (Ibuprofenum) 20 mg/ml, zawiesina doustna, o numerze serii: J01 i dacie ważności 12.2018.
Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję po tym, jak wpłynęło do nich zgłoszenie z podejrzeniem, że lek nie spełniania wymagań jakościowych. Po weryfikacji tego zgłoszenia GIF natychmiast zdecydował o wycofaniu leku.

Pediprofen to przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny lek dla najmłodszych w formie zawiesiny doustnej. Należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jego substancją czynną jest ibuprofen. Stosuje się go u niemowląt i dzieci do 11. roku życia, gdy występują dolegliwości bólowe, na przykład głowy lub zęba i w przypadku gorączki. Lek dostępny jest bez recepty.

Czytaj też:

Znamy listę leków, których… może zabraknąć w aptekach. Jak to możliwe?! Stosujesz antybiotyk bez kontroli lekarza? Przyczyniasz się do tego, że bakterie mogą nas wkrótce zabić…

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)