Dziurawiec fot. Zsuzsanna Kilian

Dziurawiec - naturalne ziele na nerwy

Ziele dziurawca to naturalna pomoc we wszystkich stanach łagodnych dolegliwości nerwowych, zarówno tych psychicznych, jak i fizycznych.
Marta Wilczkowska / 28.01.2013 14:19
Dziurawiec fot. Zsuzsanna Kilian
Od wieków wierzono w magiczne właściwości dziurawca - jego przezroczyste zbiorniczki olejku eterycznego i fluoryzujący, czerwony sok przywodzący na myśl krew sprawiły, że chętnie wykorzystywano podczas tradycyjnych obrzędów, jako element magiczny i w trakcie leczenia. I chociaż dziś już nie wierzymy w magię, współczesna nauka potwierdza wiele z jego wyjątkowych właściwości.

Wyciąg z dziurawca jest idealny na skołatane nerwy - to naturalny, delikatny środek uspokajający. Pomaga niwelować napięcie nerwowe związane na przykład z zespołem napięcia przedmiesiączkowego czy nocnymi lekami. Pomaga zapobiegać nocnemu moczeniu się dzieci, kojąco działa również na problemu ze strony układu pokarmowego związane ze skurczami mięśni gładkich, dróg żółciowych czy samego przewodu pokarmowego.

Z kolei stosowany zewnętrznie wspomaga leczenie otarć, oparzeń, odmrożeń czy urazów. Szczególnie przydaje się podczas leczenia nerwobólów, rwie kulszowej czy przypadłości zwanej łokciem tenisisty.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!