Terapia ziołowa

5 ważnych pytań o terapię ziołową

Jeśli masz wątpliwości czy leczenie ziołami jest skuteczne i kto może je stosować, koniecznie przeczytaj
/ 17.06.2009 15:14
Terapia ziołowa
1. Gdzie najlepiej zbierać lecznicze rośliny?
Przede wszystkim z daleka od miejsc zanieczyszczonych, czyli np. leżących w pobliżu fabryk, ruchliwych ulic, opryskiwanych pól. Uwaga! Nie kupuj ziół na straganie – nie wiesz, gdzie były zrywane.

2. Czy zioła można przedawkować?
Napary przygotowane według naszych zaleceń zawierają na tyle niskie stężenie substancji, że przedawkowanie ich nie grozi. Oczywiście pod warunkiem, że będziesz też przestrzegać zasad stosowania terapii.

3. Czy podczas kuracji można stosować „normalne” leki?
O to zawsze trzeba zapytać lekarza. Niektóre zioła mogą bowiem wchodzić w interakcje z lekami – osłabiając lub wzmacniając ich działanie.

4. Po jakim czasie odczuwa się efekty terapii?
Zioła stosowane na doraźne dolegliwości, np. na problemy trawienne, przynoszą ulgę w ciągu kilku godzin od wypicia naparu. W przypadku schorzeń przewlekłych (np. trądziku czy miażdżycy) pierwsze efekty terapii można zauważyć po ok. 3 tygodniach leczenia.

5. Kto nie powinien się w ten sposób kurować?
Przede wszystkim osoby, które mają alergię na dane gatunki roślin. Przed rozpoczęciem kuracji warto także porozmawiać z lekarzem, by stwierdził, czy nie ma innych zdrowotnych przeciwwskazań.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!