Co to jest terapia metamorficzna?
Terapia metamorficzna wyrosła na gruncie refleksoterapii, czyli pracy z punktami na ciele powiązanymi z kręgosłupem. W przypadku tej terapii punkty umiejscowione są na stopach. Celem specjalnego masażu jest zniwelowanie blokad, które powstały w okresie płodowym, a które wyraźnie wpływają na życie dorosłego już człowieka.
Twórcy terapii metamorficznej zakładają, że poczęty człowiek ma w sobie ogromny potencjał. Jednak w łonie matki płód, pod wpływem spożywanego przez matkę pokarmu, leków, silnych emocji czy stresu, może wytworzyć blokady, przez które w dorosłym życiu nie będzie mógł odnieść sukcesu. Zadaniem tej terapii jest usunięcie nabytych przed urodzeniem wzorców, z których człowiek nie zdaje sobie sprawy. Po kilku sesjach terapii metamorficznej potencjał człowieka zostaje uwolniony.
Jak wygląda sesja?
Masaż metamorficzny trwa około godzinę. Osoba poddająca się terapii może w trakcie sesji siedzieć lub leżeć. Terapeuta, zaczynając od prawej stopy, dotyka specjalnych punktów na niej umieszczonych.
Pierwszy punkt refleksyjny, staw dużego palca, nosi nazwę „punktu ojca” i odpowiada za chwilę poczęcia i wzorzec odpowiadający rozwijaniu się nowego życia. Osoby mające zablokowaną energię w tym punkcie mogą mieć problem z utrzymaniem silnej woli, poczuciem sensu życia, a także prawdopodobnie mają trudności w relacjach z ojcem.
Pięta jest „punktem matki” i dotyczy chęci przyjścia na świat oraz porodu. Zablokowana energia w tym punkcie świadczy o trudnościach w porozumiewaniu się z matką, braku realizmu oraz postawie nastawionej na przyjmowanie.
Inne punkty na stopie odpowiadają za wszystko to, co działo się tuż przed poczęciem, a także za kolejne tygodnie ciąży. Terapeuta dotyka każdej krawędzi obu stóp punkt po punkcie, uwalniając zablokowaną energię i tym samym zmieniając wzorce zakodowane w pamięci komórkowej.
Sprawdź: Jak masaż wpływa na organizm człowieka?
Dla kogo wskazana?
Ta terapia wskazana jest zarówno dla osób ze schorzeniami fizycznymi, jak i dolegliwościami w sferze psychiki. Najczęstszymi pacjentami są:
- osoby chore na nowotwory,
- dzieci z zespołem Downa,
- dzieci cierpiące na porażenie mózgowe,
- kobiety w ciąży,
- dzieci z kłopotami w nauce,
- osoby cierpiące po stracie bliskich,
- oraz wszyscy chcący poprawić jakoś życia.
Jakie skutki przynosi terapia?
Wszystkie zmiany zachodzą z reguły stopniowo i są subtelne, jednak u niektórych osób mogą być bardzo nagłe i wyraźne. Człowiek po sesji terapii metamorficznej czuje się odprężony, spokojny i gotowy do podjęcia działania. Technika ta jest nieinwazyjna i bezpieczna, dlatego może stanowić dopełnienie tradycyjnego leczenia. Dzięki temu, że metoda jest niezwykle prosta, każdy może się jej nauczyć.
Gdzie się wybrać?
Z terapii metamorficznej można skorzystać w centrach psychoterapii lub prywatnych gabinetach. Ceny w zależności od wielkości miasta wahają się od 50 do 100 złotych.
Zobacz także: Jak wykonać akupresurę stóp?
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!