Wystarczy zadać to 1 pytanie, aby przejrzeć człowieka na wylot. Psycholog tłumaczy, dlaczego tak się dzieje

test psychologiczny fot. Adobe Stock, Stock Rocket
Test psychologiczny naukowców z Wake Forest University w USA polega na zadaniu jednego, kluczowego pytania, aby rozpoznać intencje drugiej osoby i dowiedzieć się jakie cechy charakteru u niej dominują. Przepytywana osoba wcale nie musi o tym wiedzieć, bowiem jej odpowiedź wypłynie prosto z podświadomości.
/ 03.07.2024 16:11
test psychologiczny fot. Adobe Stock, Stock Rocket

Mówi się, że podobne przyciąga podobne. Jest w tym sporo prawdy, nie tylko jeśli chodzi o bratnie dusze, ale również postrzeganie innych ludzi. Psychologowie mają na to jednoznaczne wyjaśnienie.

Spis treści:

  1. Jak poznać intencje drugiego człowieka?
  2. Wystarczy zadać to jedno pytanie
  3. Psychologowie wyjaśniają przyczynę

Jak poznać intencje drugiego człowieka?

Naukowcy z Wake Forest University w USA odkryli, że wystarczy zadać nowo poznanej osobie jedno pytanie, aby błyskawicznie dowiedzieć się cennych informacji na temat jej cech osobowości. Gdy spotykamy kogoś pierwszy raz zwykle chcemy sprawdzić, czy można mu zaufać. Z pomocą przychodzi szybki test psychologiczny, który bezbłędnie weryfikuje ludzkie intencje. Druga osoba nawet nie musi wiedzieć o tym, że właśnie ją sprawdzamy.

Wystarczy zadać to jedno pytanie

Magiczne zadanie polega na tym, aby spytać rozmówcę, czy według niego dana cecha (przykładowo lojalność) często występuje u innych ludzi. Jak się okazuje, uczciwy człowiek częściej będzie postrzegał innych jako również uczciwych i odwrotnie. Dzieje się tak za sprawą ludzkiej podświadomości i skojarzeń. To właśnie one tworzą naszą rzeczywistość, choć nie zawsze jesteśmy tego świadomi. Aby nie dać się zdemaskować, warto wykorzystać sytuację i zapytać np. co dana osoba uważa na temat obsługującego was kelnera albo kasjerki w sklepie.

Psychologowie wyjaśniają przyczynę

Profesor Dustin Wood z Uniwersytetu Wake Forest tłumaczy, że ludzie o określonych cechach charakteru szybko sami wyłapują je u innych. Dlatego kiedy widzisz, że ktoś stale narzeka na czyjeś zachowanie i uogólnia ten problem na skalę całego społeczeństwa, bardzo prawdopodobne, że to właśnie on ma podobny sposób bycia. Psychologowie wyjaśniają, że im bardziej negatywnie ktoś odbiera swoje otoczenie, tym więcej negatywnych cech sam posiada.

Czytaj także:
Te 5 cech świadczy o ponadprzeciętnej inteligencji. Do tej pory uważałeś je za swoje wady
Efekt aureoli, czyli jak wpadamy w pułapkę pierwszego wrażenia
5 nawyków bogatych ludzi. Co robią inaczej?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA