6 powodów, dla których warto zacząć jeździć na rolkach fot. Fotolia

6 powodów, dla których warto zacząć jeździć na rolkach

Sprawdź, co zyskasz.
16.11.2015 13:53
6 powodów, dla których warto zacząć jeździć na rolkach fot. Fotolia

Chcesz aktywnie i zdrowo spędzić czas poza domem? Wybierz rolki! To wspaniała rozrywka, ale też sposób na dobrą kondycję oraz zgrabną sylwetkę. Wzmocnisz swoje ciało, odstresujesz się, będziesz mieć mnóstwo pozytywnej energii!  Przedstawiamy 6 powodów, dla których warto wybrać rolki.

1. Rolki nie obciążają stawów

Kręgosłup i kolana podczas jazdy na rolkach nie są tak narażone na przeciążenia, jak w przypadku biegania. A dlaczego? Nie ma silnych uderzeń piętami o podłoże, ruch jest płynny. W trakcie jazdy na rolkach wzmacniasz i rozciągasz też mięśnie kręgosłupa.

2. Pomagają spalić tkankę tłuszczową

Rolki to jeden z lepszych pomysłów na odchudzanie. Nie tylko zrzucisz zbędne kilogramy, ale jednocześnie wyrzeźbisz ciało. W czasie godziny jazdy możesz spalić aż 600 – 700 kcal i to w bardzo przyjemny sposób. Regularne treningi, 2-3 razy w tygodniu sprawią, że Twoje ciało będzie wyglądać bosko!

3. Wzmacniają serce i układ krążenia

Regularna jazda na rolkach pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego układu krążenia. Wzmacnia serce sprawiając, że lepiej pompuje krew. Dzięki temu tlen sprawniej dostarczany jest do wszystkich tkanek w ciele. Silne serce to większa wytrzymałość organizmu. Dlatego jeżdżąc na rolkach znacznie poprawisz swoją kondycję.

fot. Fotolia

4. Poprawiają koordynację ruchową

Rolki wyrabiają poczucie równowagi. Rozwijają koordynację i sprawność ruchową, które przydają się nie tylko w sportach, ale także w aktywnościach życia codziennego.

5. Kształtują mięśnie nóg i pośladków

Jeżeli chcesz wysmuklić uda, łydki oraz nadać jędrność pośladkom to rolki będą odpowiednim rozwiązaniem. W trakcie jazdy pracują wszystkie główne grupy mięśniowe. Rolki wzmocnią mięśnie nóg, pleców, brzucha. Dzięki nim twoje pośladki nabiorą apetycznego kształtu, a cellulit zniknie.

6. Poprawiają cerę

Jeżdżąc na rolkach, na świeżym powietrzu dotlenisz organizm. Krew pompowana jest szybciej, a tlen dostarczany jest efektywniej do komórek, także skóry.  Już po kilku tygodniach treningów zauważysz, że twoja cera nabierze kolorytu i zrobi się zdrowsza!

Uprawianie sportu na świeżym powietrzu poprawi kondycję twojego organizmu. Jeżeli chcesz wyglądać pięknie i mieć smukłe, zgrabne ciało koniecznie wypróbuj regularne jeżdżenie na rolkach – ma tyle zalet! A dodatkowo to świetna zabawa i okazja, żeby poznać nowych znajomych. Polecamy!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!