Akcja „Bądź krok przed”

24 października przypada Światowy Dzień Walki z Otyłością. W związku z tym dniem Centrum Medyczne VIMED planuje przeprowadzić w Galerii Handlowej Sadyba Best Mall szereg działań edukacyjnych oraz profilaktycznych. Celem akcji jest edukacja w zakresie wczesnej profilaktyki, zachęcająca do zmiany filozofii żywienia. Zdrowie.wieszjak.polki.pl patronuje wydarzeniu.
/ 14.10.2013 08:51

W dniach 24-25-26 października w Galerii Handlowej Sadyba Best Mall przy ulicy Powsińskiej 31 w Warszawie specjaliści z Centrum medycznego VIMED udzielać będą bezpłatnych konsultacji z zakresu medycyny żywieniowej. Dodatkowo będzie można skorzystać z bezpłatnego badania składu ciała, określającego zawartość tkanki tłuszczowej, tkanki mięśniowej i stopień nawodnienia organizmu. Dla wszystkich, którzy odwiedzą w tych dniach stoisko CM VIMED przewidziane zostały specjalne vouchery upominkowe na wybrane usługi w klinice.

 Wśród osób, które odwiedzą Klinikę oraz Galerię Handlową i skorzystają z konsultacji dietetycznych rozlosowane zostaną  nagrody.

Odbiorcami działań są warszawiacy, którzy od lat zmagają się z problemami nadwagi i otyłości, jaki i osoby, które chcą dowiedzieć się jak zachować w dzisiejszych czasach zdrowie, a co za tym idzie – przedłużyć życie. Każdy zainteresowany będzie miał niecodzienną okazję  porozmawiać ze specjalistami kliniki i uzyskać odpowiedź:

  • jakie czynniki powodują zaburzenia naszego metabolizmu?
  • dlaczego pomimo stosowania rygorystycznych diet nie ubywa zbędnych kilogramów?
  • czy jedzenie może mieć wpływ na rozwój chorób cywilizacyjnych?
  • co wywołuje stany zapalne w organizmie i czemu mają tak ogromny wpływ na nasze zdrowie?
  • jakie mity żywieniowe wciąż obowiązują w naszej świadomości?
  • dlaczego prawdą jest powiedzenie: jesteś tym, co jesz?
  • jak odmłodzić się o 10 lat bez leków i skalpela?

– Nauka medycyny żywieniowej w ciągu ostatnich kilku lat wywróciła do góry nogami wiele teorii żywieniowych, które przez ostatnie czterdzieści lat były uznawane za niemal święty kanon wiedzy – Lidia Trawińska, członek zarządu, dietetyk kliniczny CM VIMED.

Zmiany w żywieniu muszą zajść jak najszybciej – otyłość i nadwaga osiągnęły już rozmiary światowej epidemii. Wiedza o prawidłowym odżywianiu jest kluczem do sukcesu. Poznanie zasad zdrowego odżywiania nie tylko spowoduje pozbycie się zbędnych kilogramów, ale również  spowolni procesy starzenia się  i uchroni przed  chorobami cywilizacyjnych, takimi jak: nowotwory, choroba wieńcowa czy cukrzyca.

Zobacz też serwis Diety

Źródło: materiały prasowe VIMED/mn

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!