Amarantus - ziarno dla każdego

To źródło cennych składników mineralnych:żelazo, wapń, fosfor, potas, magnez i witaminy z grupy B oraz A,E i C!
/ 20.07.2009 08:28

Amarantus to zboże z Ameryki Południowej, które robi dietetyczną furorę ze względu na swoje wysokie walory zdrowotne i odżywcze. Obfituje w wiele cennych składników mineralnych: żelazo, wapń, fosfor, potas, magnez i witaminy z grupy B oraz A, E i C.

Amarantus - ziarno dla każdego

fot. Fotolia

Amarantus - cudowne ziarno

Na korzyść amarantusa przemawia większa niż w innych zbożach ilość łatwo przyswajalnego białka. Ponadto zboże jest dobrym źródłem błonnika. Zawiera go nawet więcej niż znane wszystkim otręby owsiane.

Amarantus jest dobry dla każdego. Zapewnia dobre zdrowie i samopoczucie. Potrawy z dodatkiem amarantusa są zalecane osobom uprawiającym aktywność fizyczną i umysłową, ponieważ zawierają lekkostrawną skrobię i białko. Ze względu na zawartość wapnia, które wzmacnia kości, można podawać je również dzieciom.

Zboże obfituje w duże ilości żelaza, więc stanowi idealny posiłek dla tych, którzy cierpią na anemię i dla kobiet w ciąży.

W związku z zawartością skwalenu ujędrniającego skórę i błonnika przyspieszającego trawienie i opóźniającego procesy starzenia, amarantus jest wskazany dla osób, którym zależy na zachowaniu młodego wyglądu i utrzymaniu ładnej sylwetki.

Amarantus - inne zalety

Na tym nie kończą się zalety amarantusa. Warto go wprowadzić do swojej diety, ponieważ zawiera duże ilości magnezu. Zatem idealnie nadaje się dla osób żyjących w stresie czy uczących się intensywnie, bo wzmacnia pamięć i system nerwowy.

Zboże powinny spożywać też osoby dbające o serce, ponieważ amarantus zmniejsza ryzyko miażdżycy i chorób serca ze względu na obecne w nim nienasycone kwasy tłuszczowe, które obniżają poziom cholesterolu.

Gdzie można kupić amarantus?

Produkty z amarantusa czyli mąka, pieczywo, muesli czy płatki są dostępne w sklepach ze zdrową żywnością oraz niektórych supermarketach.

Dowiedz się więcej o właściwościach amarantusa z naszego forum medycznego.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)