Angina – jakie są jej objawy?

Anginą można się zarazić drogą kropelkową. Jej pierwsze objawy pojawiają się już po 2-3 dniach od kontaktu z chorym. Na anginę często chorują dzieci, szczególnie latem.
Marta Słupska / 29.05.2018 11:59

Angina jest ostrym zapaleniem migdałków podniebiennych i błony śluzowej gardła. Wywołują ją bakterie z grupy paciorkowców, a rozpoczyna się silnym bólem gardła, które utrudnia przełykanie. Choroba ta ma ostry przebieg, chociaż początkowo może przypominać zwykłą infekcję gardła. Nie wolno jej ignorować, ponieważ może prowadzić do groźnych powikłań.

Jakie są objawy anginy? Pokazujemy na filmie.

Zobacz też:
To angina ropna czy wirusówka?
Dlaczego chorujemy na anginę w lecie?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/16.08.2019 18:24
zgadzam się, trzeba zacząć od konsultacji ze specjalistą zamiast bawić się w samodzielne szukanie diagnozy
/12.08.2019 11:31
po pierwsze wizyta u sprawdzonego lekarza. Nie zawsze sami rozpoznamy chorobę, a dobry lekarz jest od tego zżeby pomóc
/29.05.2018 13:24
WITAMINA C TO PODSTAWA. I ODPOCZYNEK W DOMU. Pamiętajmy o właściwym odżywianiu gdy jesteśmy zdrowi, zdrowe jedzenie nie musi być drogie i pamiętajmy, że Vit. C nie magazynuje się, trzeba zadbać o nią na każdy dzień, jej braki sprawiają, że łapiemy infekcje. Myśl / przeciwdziałaj, gdy jesteś zdrowy - to jest pierwszy i najważniejszy krok. Ja pije syrop konopny z Rokitnikiem (dokładnie rok), to nie choruję - nie przeziębiam się, nie mam kaszlu, nie boli nie gardło. Wcześniej notorycznie się przeziębiałam, miałam ogromny katar, który ciągnął się przez dwa tygodnie. Przez ten rok byłam chora tylko raz, ale tego nawet nie można nazwać przeziębienie - kilka razy wydmuchałam nos, bardzo lekko bolało mnie gardło przez jeden dzień. Rokitnik jest bogaty w witaminę C jest jej więcej 20 razy niż w pomarańczach polecam syrop na wzmocnienie odporności i przy przeziębieniu znajdziecie tu konopiafarmacja pl