Aparat ortodontyczny przed i po – jakie są efekty jego noszenia?

Aparat ortodontyczny już od dłuższego czasu nie jest przedmiotem wstydu – wręcz przeciwnie! Zakładają go chętnie osoby w różnym wieku. Jak wyglądają zęby po jego noszeniu?
Marta Słupska / 11.06.2019 12:59

Masz krzywy zgryz? Wystające zęby? A może diastemę? Wszystkie te problemy może naprawić odpowiedni aparat ortodontyczny. Jak wyglądają zęby przed jego założeniem i po jego zdjęciu?

Efekty noszenia aparatu na zębach

Współczesne aparaty ortodontyczne mogą być naprawdę dyskretne, a efekty, które pozwalają osiągnąć – spektakularne. Pokazują to między innymi poniższe zdjęcia, które dostałyśmy od kliniki stomatologicznej DeClinic w Warszawie – widać na nich bardzo różne przypadki wad zgryzu, a także rezultaty, jakie pacjentki osiągnęły poprzez właściwe leczenie.

Pierwszy przypadek przedstawia zęby ze stłoczeniami w obu łukach zębowych, któremu towarzyszył płytki nagryz oraz inne nieprawidłowości zębowe. U pacjentki zastosowano aparat stały. Leczenie trwało 2 lata.

Aparat ortodontyczny przed i po

fot. DeClinic

Drugie zdjęcie przedstawia zgryz pacjentki z III klasą szkieletową, czyli wysunięciem zębów bocznych dolnych w stosunku do zębów bocznych górnych oraz agenezją, czyli brakiem zębów i ich zalążków. W tym przypadku przeprowadzono leczenie ortodontyczno-chirurgiczne (ortognatyczne). Leczenie trwało 2 lata.

Aparat ortodontyczny przed i po

fot. DeClinic

Trzeci przypadek zaś to pacjentka z wysunięciem zębów bocznych dolnych w stosunku do zębów bocznych górnych, asymetrią oraz zgryzem krzyżowym bocznym lewostronnym, powodującym wadliwe ułożenie zębów. U pacjentki przeprowadzono leczenie o ortodontyczno-chirurgiczne Invisalign. Trwało 1,5 roku.

Aparat ortodontyczny przed i po

fot. DeClinic

Ceny aparatów ortodontycznych są bardzo różne i zależą od wielu czynników – przede wszystkim od tego, na jaki rodzaj aparatu się zdecydujemy. Jak pokazują jednak powyższe zdjęcia warto to zrobić – dobrze dobrany aparat nie tylko poprawia wygląd zębów, ale też często zmienia znacząco wygląd twarzy. Na lepsze!

Nowe perfumy, kosmetyki czy zegarek? Wybierz coś dla siebie w korzystnej cenie na Brasty kupony rabatowe

Na video możecie zobaczyć jeszcze więcej metamorfoz zębów związanych z noszeniem aparatu. Lekarz dentysta Irmina Materna z kliniki stomatologicznej DeClinic pokazuje i opisuje konkretne przypadki pacjentów!

Zobacz też:
Czy aparat ortodontyczny w ciąży to dobry pomysł?
Fakty i mity na temat aparatów na zęby

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)