Bezpieczne opalanie – przegląd kosmetyków

W naszych przeglądach znajdziesz kosmetyki do opalania z filtrami oraz balsamy, żele i pianki łagodzące oparzenia, sprawdzisz ich ceny oraz pojemności. Które z nich warto kupić?

opalanie

Kosmetyki do opalania

Opalanie bez odpowiedniego balsamu, olejku lub mleczka z filtrem chroniącym przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym może się skończyć poparzeniami, a w przyszłości nawet nowotworem skóry. Jeśli szukasz dobrej ochrony, szukaj kosmetyków z filtrem SPF 50.

W naszym przeglądzie znajdziesz kosmetyki z różnymi filtrami wiodących marek, m.in. Lirene, Eveline, Flosleku, Bielendy, AA, Ziaji, Dax Cosmetics czy Dermedic. W zestawieniu znalazły się też przyspieszacze opalania.

Zobacz też: Kosmetyki do opalania: kremy, balsamy, olejki i przyspieszacze [zestawienie]

Kosmetyki po opalaniu

Kosmetyki zgromadzone w tym zestawieniu mają za zadanie łagodzić skutki opalania: zaczerwienienie skóry i lekkie poparzenia. Ukoją skórę, zminimalizują pieczenie i świąd, przywrócą jej ładny kolor.

W przeglądzie znalazły się kremy, balsamy łagodzące, pianki i żele chłodzące o różnej rozpiętości cenowej.

Zobacz też: Kosmetyki po opalaniu: pianki, balsamy łagodzące i żele chłodzące [zestawienie]

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!