rBlokery przeciw nadmiernemu poceniu – przegląd preparatów

Jak używać blokera? Czy blokery przeciw nadmiernemu poceniu są szkodliwe dla zdrowia? Zobacz nasz przegląd blokerów takich firm jak: Ziaja, Eucerin, Aquaselin, Antidral, Etiaxil, Iwostin, Vichy i SVR, sprawdź ich ceny i wybierz najlepszy dla siebie!

Kiedy potrzebujesz blokera?

Uważa się, że normą jest wydzielanie do litra potu na dobę. Wyjątkiem są upalne dni czy momenty, gdy uprawiamy sporty – wówczas oczywiście możemy pocić się bardziej obficie, ale nawet wtedy wystarczą nam zwykłe antyperspiranty, które zamaskują nieprzyjemny zapach i ograniczą pocenie.

Osoba, która ma problem z nadmiernym poceniem, wydziela nawet do 5 razy więcej potu niż zdrowa. Jaką ochronę przed potem stosować? Aby zwalczyć potliwość, warto sięgnąć po bloker – preparat, który hamuje działanie gruczołów potowych.  

Jak działają blokery?

Podstawą działania blokerów jest blokowanie ujść gruczołów potowych i hamowanie ich działania. Dzieje się tak dzięki solom glinu, które działają w dolnych warstwach naskórka i tworzą z nim blokujący gruczoły atroficzny żel.

Czy blokery są szkodliwe?

Blokery nie powinny nam zaszkodzić, jeśli postępujemy zgodnie z instrukcją i nie używamy ich na duże powierzchnie ciała – wszak pot jest wydalany z organizmu wszystkimi komórkami. Zastosowanie blokera na skórę pod pachami (a ta stanowi jedynie około 1% powierzchni całego ciała) powinno nie tylko zmniejszyć wydzielanie potu, ale też ograniczyć przykry zapach, który się z nim wiąże.

Pamiętajmy tylko, by nie stosować blokerów non-stop. Róbmy tygodniowe przerwy w ich używaniu, aby kontrolować reakcje ciała. Po jakimś czasie może się bowiem okazać, że problem znikł i możemy zrezygnować z używania blokera.

Jak używać blokera?

Główne zasady używania blokerów:

  • postępuj zgodnie z ulotką dołączoną do preparatu;
  • rób przerwy w stosowaniu blokera;
  • używaj blokera przed snem co 2-3 dni;
  • nigdy nie nakładaj blokera na podrażnioną (np. po depilacji) skórę;
  • koniecznie odstaw preparat w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej lub podrażnień;
  • nakładaj bloker na czystą i suchą skórę;
  • możesz też używać blokerów przeznaczonych do zmniejszania potliwości stóp lub dłoni.

Najpopularniejszymi blokerami na rynku są preparaty marki: Ziaja, Eucerin, Aquaselin,  Antidral, Etiaxil, Iwostin, Vichy i SVR. Zobacz je w naszej galerii i sprawdź ich ceny!

Zobacz też: Nadmierne pocenie się - jak temu zaradzić?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!