Bóle kręgosłupa - choroby kręgosłupa objawy

Drętwieją Ci ręce lub nogi? Bolą głowa, brzuch lub ostatnio gorzej słyszysz? To mogą być objawy problemów z kręgosłupem
/ 30.11.2012 10:57
To kręgosłup utrzymuje nas w pionie i umożliwia wykonywanie codziennych czynności. Aby jednak działał jak trzeba, podtrzymujące go mięśnie i więzadła muszą być mocne i elastyczne. A to niestety zdarza się rzadko.

Problemy z kręgosłupem w większości przypadków fundujemy sobie na własne życzenie, bo robimy wszystko to, czego nasze plecy nie lubią. Większość dnia spędzamy, siedząc w pracy. Gdy przychodzi czas na wypoczynek, znów zasiadamy, tym razem na kanapie. Nie przepadamy za aktywnością fizyczną, za to dźwigamy ciężkie torby na jednym ramieniu, żyjemy w stresie i ciągłym pośpiechu. W efekcie – zbytnio obciążamy kręgosłup. A ten reaguje nie tylko bólem. Zwyrodnienia, które powstają w jego obrębie, powodują rozmaite uciski na naczynia krwionośne i nerwy.

Dlatego o kłopotach z kręgami mogą świadczyć objawy, które umiejscowione są z dala od pleców, np. drętwienie nóg czy bóle głowy lub brzucha. Warto je rozpoznać i wiedzieć, jak sobie z  nimi radzić.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!