aplikacja na telefon

Cosmetic Skan – aplikacja sprawdzająca alergeny w kosmetykach!

Masz skłonności do alergii? Po zastosowaniu nowego kremu lub balsamu często zauważasz na skórze wysypkę? Powstała darmowa aplikacja na telefon, która pomoże ci uniknąć uczulających cię alergenów w kosmetykach!
Marta Słupska / 31.03.2016 14:54
aplikacja na telefon

Większość z nas w swoim życiu używa wielu kosmetyków – sięgamy po różnego rodzaju kremy, balsamy, szampony, pasty do zębów, perfumy czy podkłady. Każdy z nich może zawierać składniki uczulające, które powodują zaczerwienienia, świąd czy wysypki.

Szacuje się, że przeciętna kobieta używa dziennie około 12 kosmetyków i produktów do pielęgnacji skóry, które zawierają ponad 160 różnych substancji pochłanianych przez naszą skórę. Według TNS OBOP ponad 30% polskich rodzin boryka się ze schorzeniami na tle alergicznym, z czego większość z nich dotyczy kobiet i dzieci. Większość alergii wywołują właśnie kosmetyki.

Warto więc wiedzieć, że powstała specjalna, darmowa mobilna aplikacja na telefon – Cosmetic Scan (http://cosmeticscan.tech/pl/). Można ją pobrać na IOS lub Android. Jest ona swoistym personalnym asystentem zakupowym, zapewniającym bezpieczeństwo doboru właściwego kosmetyku osobom z alergiami skóry.

Po pobraniu aplikacji należy spersonalizować ją, dodając wyniki testów alergologicznych wykonanych przez dermatologa lub samodzielnie oznaczyć produkty, które dotychczas nas uczulały. W ten sposób stworzymy własną listę alergenów.

Aplikacja umożliwia skanowanie kodu kreskowego produktu, który chcemy kupić. Przy każdym skanowaniu otrzymamy informację na temat jego składu oraz substancji, które mogą być dla nas zagrożeniem.

Pomysłodawca i inwestor aplikacji Cosmetic Scan, Piotr Przewrocki, zaprezentował ją na targach Techcrunch Disrupt w San Francisco. Aplikacja wzbudziła wielkie zainteresowanie uczestników oraz firm farmaceutycznych.

Zobacz też: Mobilna Apteczka – darmowa aplikacja porządkująca leki

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!