Czy golenie miejsc intymnych jest zdrowe? Poznaj odpowiedź

Infekcje intymne fot. Fotolia
Depilujesz lub golisz okolice intymne? A czy zastanawiałaś się kiedyś jaki ma to wpływ na twoje zdrowie? Sprawdź!
Marta Wilczkowska / 08.06.2018 16:37
Infekcje intymne fot. Fotolia

Coraz więcej Polek decyduje się na depilację miejsc intymnych. Czy jednak całkowite usunięcie włosów jest bezpieczne i, co ważniejsze, zdrowe? Sprawdź, jak zadbać o zdrowie intymne przy depilacji:

Czy golenie miejsc intymnych jest zdrowe?

Włosy łonowe chronią narządy rozrodcze przed chorobotwórczymi drobnoustrojami. Depilacja tej okolicy zwiększa więc ryzyko podrażnienia i infekcji intymnych zarówno ginekologicznych, jak i skórnych. Jak dowodzą najnowsze badania dermatologów, 93 proc. pacjentów zakażonych mięczakiem zakaźnym, goliło miejsca intymne. Chorzy ci mieli też problemy innego rodzaju (min. zapalenie mieszków włosowych, brodawki).

Jak uniknąć infekcji intymnych przy depilacji?

Aby uniknąć takich kłopotów można zdecydować się na depilację częściową (pozostawienie włosków na wargach sromowych) i usuwać owłosienie u wykwalifikowanej kosmetyczki, która wykona zabieg z zachowaniem właściwej higieny.

Czytaj także:

Artykuł Doroty Mirskiej-Królikowskiej z Vity

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA