Zapalenie zatok nosowych najczęściej spowodowane jest przez szerzenie się zakażenia z błony śluzowej wyścielającej jamę nosową na błonę śluzową jednej lub kilku zatok

Czy problemy z potencją oznaczają chorobę?

Badania potwierdzają – coraz więcej młodych mężczyzn ma problemy z potencją. Co jest przyczyną i jak temu zaradzić? Problemu ze wzwodem da się wyleczyć, ale czy zaufać farmakologii czy lepiej pójść do psychologa?
/ 27.10.2010 10:36
Zapalenie zatok nosowych najczęściej spowodowane jest przez szerzenie się zakażenia z błony śluzowej wyścielającej jamę nosową na błonę śluzową jednej lub kilku zatok

Nie tylko bieg czasu

Impotencja to problem, z którym boryka się wielu mężczyzn. Dotyczy zarówno młodszych jak i starszych, jednak ryzyko wystąpienia problemów ze wzwodem wzrasta wraz z wiekiem. Trzeba pamiętać o tym, że impotencja w późniejszym wieku nie musi być naturalną konsekwencją starości – może być skutkiem choroby przewlekłej. U młodych ludzi przyczyną jest najczęściej psychika, a konkretnie stres. Bez względu na to, w jakim jest się wieku, długotrwała impotencja wymaga konsultacji ze specjalistą, chyba że komuś seks do szczęścia potrzebny już nie jest…

Polecamy: Kto tu rządzi, czyli podział ról w związku

Skąd się biorą problemy z potencją?

U mężczyzn przed trzydziestką najczęstszą przyczyną problemów z potencją jest stres. Człowiek, który żyje w notorycznym biegu, jest zmęczony, niewyspany, a w dodatku zestresowany losami swojej kariery, po prostu nie ma ochoty na seks. Problemy finansowe też nie wpływają pozytywnie na potencję. W takich sytuacjach wskazana jest wizyta u psychologa lub psychiatry, a nie wspomaganie potencji farmakologicznie np. za pomocą viagry.

Niestety, młodzi mężczyźni nie lubią chodzić do lekarza, zwłaszcza jeżeli problem jest wstydliwy, a za taki uważa się problemy ze wzwodem. Kult macho sprawia, że człowiek, który ma problemy z potencją, nie czuje się  w pełni sprawnym mężczyzną, co oczywiście jeszcze zwiększa dolegliwości. Impotencja to choroba jak każda inna i można z nią skutecznie walczyć. Oczywiście zdarza się, że jest to wynik choroby przewlekłej, stanu zapalnego lub nieprawidłowości narządów płciowych, ale w młodym wieku zdarza się to bardzo rzadko.

Wiele osób uważa, że w starszym wieku problemy z potencją są naturalną koleją rzeczy. Oczywiście niektórym rzeczywiście seks przestaje być potrzebny do szczęścia w pewnym wieku, ale nie wszystkim. Często u starszych mężczyzn problemy ze wzwodem są nie tylko skutkiem zmniejszenia się stężenia testosteronu we krwi, ale także współistniejących chorób przewlekłych. Wielu starszych ludzi choruje na serce lub cukrzycę, co nie pozostaje bez wpływu na cały organizm, w tym także na potencję.

Rozpoznaj problem!

W tym wypadku, najważniejsze w wyeliminowaniu problemów ze wzwodem jest właściwe leczenie choroby podstawowej. Wyrównana cukrzyca i właściwe leczona choroba wieńcowa, mogą sprawić że sprawność, także w łóżku, zdecydowanie wzrośnie. Z drugiej strony, starsi ludzie często przyjmują dużo różnych leków, co także może być przyczyną impotencji.

Polecamy: Badania hormonalne

Impotencja jest zawsze ciosem dla mężczyzny. Problem ze wzwodem to dla wielu coś bardzo wstydliwego, dlatego krępują się przed pójściem do lekarza. Jednak jest to choroba jak każda inna. Nie warto się poddawać, trzeba walczyć, a lekarz jest w takiej sytuacji dobrym sojusznikiem.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!