Daosin - kapsułki przeciwko nietolerancji histaminy

Daosin jest jedynym na świecie dietetycznym środkiem spożywczym, eliminującym problemy pokarmowe wywołane nietolerancją histaminy. Preparat jest przeznaczony szczególnie dla osób u których występuje niedobór fizjologicznej DAO i nie może być traktowany jako substytut zdrowej diety.
/ 25.07.2013 13:45

Preparat Daosin/ fot. materiały prasowe Miralex

Zawartość oksydazy diaminowej w preparacie Daosin rekompensuje niedobór enzymu w organizmie. Zażycie preparatu Daosin przed każdym posiłkiem, zapobiega objawom nietolerancji histaminy. Preparat zwiększa pulę oksydazy diaminowej w organizmie, dzięki czemu metabolizm histaminy w jelicie cienkim jest prawidłowy, a równowaga pomiędzy ilością histaminy i DAO zostaje przywrócona.

Histamina po raz pierwszy została opisana farmakologicznie w roku, 1910 jako substancja endogenna. Jako biogeniczna amina jest syntetyzowana z aminokwasu histydyny. Jest on ważnym mediatorem wielu reakcji biologicznych w organizmie - znany też jako pośrednik reakcji alergicznych i pseudoalergicznych.

Na stężenie histaminy w organizmie mogą wpływać różne czynniki. Po pierwsze jest ona wytwarzana przez organizm, a po drugie pobieramy ją również poprzez różne produkty żywnościowe. Spożywanie produktów bogatych w histaminę nie stanowi problemów, jeśli jest ona szybko metabolizowana przez wytwarzany w organizmie enzym oksydazę diaminową (DAO). Jeżeli poziom pomiędzy histaminą, a naturalną oksydazą diaminową nie jest zrównoważony dochodzi wówczas do nietolerancji histaminy, która objawia się uciążliwymi dolegliwościami.

Opakowanie: 10 i 30 kapsułek

Źródło: Materiały prasowe miralex.pl/ (dr)

Zobacz także: Czy histamina wywołuje klasterowe bóle głowy?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/27.06.2018 15:19
Sa skutki uboczne?
/05.09.2017 13:29
badanie na dao jest w cenie ok 200 zł :(
/10.05.2017 15:14
Sa dwa badania, jedno to aktywność DAO (diaminooksydazy) i drugie to poziom histaminy. Obydwa zrobisz w labolatoriach Synevo. Ja tam robiłam. W diagnostyce robia tylko aktywność DAO.
POKAŻ KOMENTARZE (3)