Jak poprawić apetyt u dorosłego - 6 skutecznych rad fot. Panthermedia

Gdy zjesz spleśniałe ciastko

Ostatnio, kiedy jadłam ciastko, dopiero w połowie zorientowałam się, że nadzienie jest spleśniałe. Czy coś mi grozi? Co należy robić w takim wypadku?
/ 05.04.2011 10:51
Jak poprawić apetyt u dorosłego - 6 skutecznych rad fot. Panthermedia
Na pytanie odpowiada lekarz rodzinny Sylwia Szołtyk

Nie ma powodów do obaw. Nasz organizm jest wyposażony w skuteczne mechanizmy obronne. Gdy wnikają do niego szkodliwe substancje, np. pleśń, reaguje biegunką lub wymiotami i w ten sposób pozbywa się toksyn. Jeśli przypadkowo i tylko raz zjadła Pani niewielką ilość pleśni, nie grożą Pani poważne komplikacje zdrowotne. Gdyby kiedyś zdarzył się podobny wypadek, proszę zażyć dwie tabletki (lub kapsułki) węgla leczniczego i stosować przez 2–3 dni dietę lekkostrawną zawierającą dużo błonnika. Idealny będzie ryż z marchewką. Takie postępowanie ułatwia i przyspiesza usuwanie pleśni z układu pokarmowego. Poza tym węgiel leczniczy wiąże szkodliwe substancje, co ułatwia ich eliminację z organizmu.


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)