Gdzie osoby starsze mogą szukać pomocy?

senior
Życie starszych osób z biegiem czasu traci na jakości, często są osamotnione i odizolowane od społeczeństwa. Jak im pomóc i sprawić, by poczuli się bardziej komfortowo? Czy istnieją fundacje, które mogą umilić im życie? Sprawdź na liście poniżej.
/ 12.10.2012 08:40
senior
  • Fundacja im. św. Józefa

ul. Karminowa 46
03-599 Warszawa
tel.: (22) 679-56-17
e-mail: kontakt@domseniora.org.pl
www.domseniora.org.pl

Celem fundacji jest m.in. wybudowanie, wyposażenie i organizacja działalności domu opieki nad osobami starszymi i chorymi (we wsi Sokóle k/Mińska Mazowieckiego) oraz aktywizacja osób starszych, wspieranie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz osób ze środowisk marginalizowanych, uruchomienie Klubu Seniora.

  • Ogólnopolskie Stowarzyszenie „mali bracia ubogich”

ul. Generała Władysława Andersa 13 lok. 28
00-159 Warszawa
tel.: +48 22 635 13 64
fax: +48 22 635 13 64
e-mail: info@malibracia.org.pl
www.malibracia.org.pl

Stowarzyszenie „mali bracia ubogich” przeciwdziała marginalizacji osób starszych, łamie stereotypy na temat starości i alarmuje społeczeństwo o trudnej sytuacji seniorów w Polsce. Jego celem jest poprawa jakości życia osób starszych poprzez przeciwdziałanie ich izolacji i wyobcowaniu społecznemu. Wolontariusze skupiają się nie tylko na pomocy osobom starszym, ale i tworzeniu ciepłych relacji z nimi.

Opracowała Agata Herbich.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!