Ile czasu zajmie  zrobienie protezy fot. Panthermedia

Ile czasu zajmie zrobienie protezy

Mam mieć usunięte zęby. Jak długo trwa zrobienie protezy? Czy dostanę na ten czas jakąś zastępczą, żeby mieć czym gryźć i wyglądać normalnie? Czy dentysta usunie mi wszystkie zęby, czy tylko zepsute?
/ 12.10.2011 07:28
Ile czasu zajmie  zrobienie protezy fot. Panthermedia

Każdy ząb jest na wagę złota, szczególnie w żuchwie, gdzie utrzymanie protezy jest trudniejsze. Dlatego do usunięcia kwalifikują się tylko te zęby, których nie można wyleczyć.

Wykonanie protezy trwa około dwóch tygodni (to zależy od liczby zębów wymagających uzupełnienia). Jednak od usunięcia zębów do pierwszej przymiarki powinno upłynąć sześć tygodni. Jest to okres potrzebny do wygojenia się dziąseł i kości wyrostka szczęki lub żuchwy. Jeśli trzeba wyrwać zęby przednie, można wykonać tzw. protezę natychmiastową. Wyciski pobiera się przed ekstrakcją. Podczas wizyty zostają wyrwane zęby i założona gotowa proteza, która działa jak opatrunek. Dziąsła i kość goją się osłonięte uzupełnieniem protetycznym.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!