Jak leczyć chorobę lokomocyjną?

Jak leczyć chorobę lokomocyjną?

Nowoczesne farmaceutyki, preparaty homeopatyczne, akupresura oraz produkty medycyny naturalnej, np. ziołowe herbatki są powszechnie stosowane oraz cenione przez rzesze rodziców. Aviomarin, Avioplant Junior, Herbi Kin, Lokomotiv to niektóre wybrane specyfiki spośród dostępnych w aptekach, które należy uważnie wybrać, biorąc pod uwagę wiek dziecka.
Jak leczyć chorobę lokomocyjną?

Rola imbiru

Coraz częściej, jako „lek” na chorobę lokomocyjną stosuje się drażetki, tabletki, herbatki oraz ciasteczka, których skład wzbogacony jest o wyciąg z imbiru. Jego cenne właściwości przeciwwymiotne doceniali przed laty marynarze, żując go, aby chronić się przed chorobą morską.

Zmniejsz poziom stresu

Stres towarzyszący wszystkim dolegliwościom może dodatkowo wzmóc nieprzyjemne objawy, dlatego warto poświęcić czas na uspokojenie dziecka, okazanie mu uczuć poprzez czułe przytulenie i rozmowę.

Gdy mimo wszystko dolegliwości nie ustają, połóżcie dziecko na wznak z chłodnym okładem na czole zrobionym, np. z ręcznika umoczonego w zimnej wodzie. Pamiętajcie, że niektóre leki wywołują nadmierną senność, która z kolei może być pomocna w podróży z dzieckiem nadpobudliwym, nerwowym, płaczliwym.

Sposobów na poradzenie sobie z kinetozą jest wiele. Zawsze w tej kwestii możecie zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Polecamy: Zobacz foteliki samochodowe dla dzieci - galeria

Choć objawy choroby lokomocyjnej mogą być niepokojące, nie powinny stanowić ostatecznej przeszkody w rodzinnych wyjazdach.

Nie zapominaj też o prawidłowym ustawieniu fotelika, na którym podróżuje dziecko i o przestrzeganiu zasad żywienia przed i w czasie podróży.

Zapewnić rozrywkę w podróży

Niezwykle pomocne jest zorganizowanie dzieciom kreatywnego czasu wolnego podczas podróży. Wspólne zabawy, śpiew, czy słuchanie bajek skutecznie odwróci ich uwagę od nieprzyjemnych dolegliwości związanych z jazdą samochodem. Życzymy udanej i zdrowej wyprawy! 

Zobacz także: Stres poradnik dla rodziców małych dzieci

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!