Jak nie zachorować na Alzheimera?

Przed tą straszliwą chorobą możesz się ustrzec jeśli będziesz działać zawczasu…
/ 07.01.2013 07:49

Przed tą straszliwą chorobą możesz się ustrzec jeśli będziesz działać zawczasu…

Jak nie zachorować na Alzheimera

depositphotos.com

Choroba Alzheimera zabiera nam bliskich jeszcze za życia. Niszczy wspomnienia, osobowość, utrudnia a wręcz uniemożliwia codzienne radzenie sobie w życiu. I chociaż naukowcy podejrzewają genetyczną skłonność do zachorowań, wiemy na pewno, że odpowiedni styl życia może ryzyko znacznie zmniejszyć. Warto się ta prewencją zainteresować na poważnie, bo jak dotąd nie ma lekarstwa na Alzheimera…

  • Rusz się z miejsca! Znany frazes magazynów o odchudzaniu okazuje się mieć rację bytu również w zakresie zapobiegania chorobie Alzheimera. Siedzący tryb życia zdecydowanie sprzyja pojawieniu się oznak demencji, dlatego dbaj aby ruszać się codziennie przez 30 minut!
  • Pilnuj cholesterolu. 86% pacjentów w wieku 40-80 lat z podwyższonym poziomem cholesterolu ma w mózgu zmiany łączone z chorobą Alzheimera. Odpowiednia dieta i leki mogą poradzić sobie z tym problemem.
  • Unikaj cukru. Również cukrzyca i związane z nią upośledzone działanie insuliny okazują się mieć związek z nadejściem demencji. Na cukrzycę nie zachorujesz, jeśli będziesz przestrzegać zdrowej diety i unikać prostych węglowodanów i nadmiaru tłuszczów.
  • Jedz omega – spożywanie ryb, orzechów olejów roślinnych zawierających kwasy tłuszczowe Omega 3 obniża ryzyko zachorowania na Alzheimera, ponieważ obniżają one poziom białka związanego z rozwojem zmian w mózgu.
  • Gimnastykuj umysł – nigdy nie jest za późno na uczenie… albo nawet rozwiązywanie krzyżówek. Badania wskazują, że gimnastyka umysłu polegająca na grach, nauce, łamigłówkach, itp. Pozwala dłużej cieszyć się bystrością umysłu. Nie bój się więc nowych technologii – ucz się, korzystaj, kombinuj ile możesz!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA