Jak zadbać o zdrowie przed wyjazdem na wakacje?

Lubisz trzymać rękę na pulsie? Zobacz, jak możesz zabezpieczyć swoje zdrowie przed wyjazdem na wakacje
/ 30.01.2014 08:31

Przed wyjazdem warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które zabezpieczą nas przed nieprzyjemnymi sytuacjami. Zobacz, co możesz zrobić by zabezpieczyć swoje zdrowie.

Jak zadbać o zdrowie przed wyjazdem na wakacje?

fot. Fotolia

1. Poinformuj bliskich

Zawsze uprzedźmy kogoś bliskiego o terminie wyjazdu, dacie planowanego powrotu oraz dokładnym miejscu, w które się udajemy. Dzięki temu twoi bliscy będą mieli szansę zareagować, gdy coś ci się stanie

2. Zapisz ważne numery telefonów

Warto mieć zapisane (nie tylko w telefonie) numery do zaufanych osób. Jeśli wyjeżdżamy za granicę, koniecznie miejmy ze sobą numer do ambasady lub konsulatu Polski w danym kraju. W razie np. zgubienia paszportu, będziemy mogli sprawnie skontaktować się z placówką, by ta udzieliła nam pomocy.

3. Miej pod ręką apteczkę

Kompletując przed wyjazdem podróżną apteczkę, pamiętaj o wodzie utlenionej, plastrach, bandażu, małych nożyczkach, jak również środkach przeciwbólowych czy na biegunkę. Dodatkowo, w apteczce trzymaj leki zalecone przez lekarza. Na czas podróży zaopatrzmy się w ich zapas.

4. Miej przy sobie informacje o swoim stanie zdrowia

Informacje będą pomocne dla lekarzy lub ratowników, jeśli nagle podczas wyjazdu będziemy potrzebować ich pomocy. Takie informacje w formie elektoronicznej możesz umieścić np. w e-kartotece platformy MinHolderNet.

5. Dowiedz się jak najwięcej o miejscu wyjazdu

Zaopatrzmy się w przewodnik po danym mieście lub kraju. Poznamy dzięki temu miejsca, które szczególnie warto zobaczyć. Dodatkowo upewnij się, że wiesz gdzie jest najbliższy szpital, przychodnia, lub gdzie możesz kupić podstawowe leki. Warto też zapisać kilka podstawowych zwrotów, które pozwolą ci porozumieć się z lekarzem lub farmaceutą jeśli zajdzie taka konieczność.

Na podstawie materiałów prasowych MinHolderNet

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/19.09.2017 12:08
To prawda o zdrowie trzeba dbać cały rok! Stosować profilaktykę, robić badania, nawet w domu samodzielnie na przykład mierzyć ciśnienie, bardzo dobre aparaty do mierzenia ciśnienia ma firma diagnosis. Są dostępne w każdej aptece stacjonarnej.
/12.02.2014 10:28
Należę do osób bardzo podatnych na wszelkie infekcje szczególnie intymne. Zmiana klimatu sprzyja takim infekcją więc zawsze przed wyjazdem robię sobie 7-dniową kurację probiotykiem dopochwowym lactovaginal, który wzmocnia i odbudowuje moją mikroflorę. Infekcję mam z głowy i mogę cieszyć się z wyjazdu.
/04.02.2014 21:12
o zdrowie trzeba dbać cały rok. i wtedy żaden wyjazd nie będzie problemem :) mi na zdrowie wychodzi regularne zażywanie witaminy D w preparacie d-vitum forte. szybkie wspomaganie odporności, działanie antynowotworowe i wzmacniające zęby i kości. wszystko w jednym :)