Jakich chorób najbardziej boją się Polki?

Jeśli słowa nowotwór jajnika oraz mięśniaki macicy wzbudzają u ciebie strach, zaliczasz się do grupy 36% polskich kobiet które podobnie jak ty najbardziej obawiają się tych chorób ginekologicznych. Warto, byś zadała sobie pytania: Czy dbam o siebie? Czy regularnie chodzę do ginekologa? Jak mogę zapobiec pojawieniu się takich schorzeń? Wykorzystaj choć trochę wakacyjnego czasu i zadbaj o swoje zdrowie!
/ 09.07.2012 06:44

Jeśli słowa nowotwór jajnika oraz mięśniaki macicy wzbudzają u ciebie strach, zaliczasz się do grupy 36% polskich kobiet (które podobnie jak ty najbardziej obawiają się tych chorób ginekologicznych. Warto, byś zadała sobie pytania: Czy dbam o siebie? Czy regularnie chodzę do ginekologa? Jak mogę zapobiec pojawieniu się takich schorzeń? Wykorzystaj choć trochę wakacyjnego czasu i zadbaj o swoje zdrowie!

Jakich chorób najbardziej boją się Polki?

Z wyników raportu TNS Polska przeprowadzonego w ramach programu „Między nami kobietami” wynika, że 36% Polek obawia się chorób ginekologicznych. Największe obawy wzbudzają nowotwór jajnika (80%) oraz mięśniaki macicy, których obawia się aż 25% polskich kobiet. I o ile nowotwór szyjki macicy jest chorobą, która niesie za sobą poważne konsekwencje, o tyle mięśniaki macicy to łagodne zmiany, które wcześnie zdiagnozowane mogą zostać wyleczone i nie zagrażać życiu kobiety. Wystarczy tylko regularnie wykonywać badania, szczególnie USG i konsultować ich wyniki z lekarzem ginekologiem.

Poważnym problemem jest także brak wiedzy na temat mięśniaków macicy. Pomimo tego, że 75% kobiet, które wzięły udział w badaniu słyszało o tej chorobie, tylko 36% wie, że jest to guz niezłośliwy. Wiedza Polek na temat mięśniaków jest zatem powierzchowna. A uwagi na to, że choroba ta dotyczy dużej części kobiet, istnieje konieczność uświadomienia czym właściwie są mięśniaki, jakie są przyczyny ich powstawania i konsekwencje tej choroby. Między innymi dlatego zainicjowany został program edukacyjno-profilaktyczny „Między nami kobietami”.

Źródło: Materiały prasowe

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!