Katar sienny - przeglad 5 preparatów na katar alergiczny

Wodnista wydzielina w nosie? Katar sienny, męczący wiosną i latem aż 9 milionów Polaków, można złagodzić. Poznaj 5 preparatów na osłabienie jego objawów!
Marta Wilczkowska / 25.03.2013 06:55

Większość osób cierpiących na katar sienny uważa go tylko za uciążliwą przypadłość, którą trzeba przeczekać. Tymczasem nie jest to tak niewinna choroba, za jaką uchodzi. Co więc zrobić w jego przypadku?

Katar sienny - leczyć czy przeczekać?

Męczy cię katar, łzawią oczy i swędzi nos? Podstawowe zalecenie dla osób cierpiących na alergiczny nieżyt nosa (jak fachowo jest nazywany katar sienny) brzmi: koniecznie trzeba go leczyć! I tak jak w przypadku wszystkich innych uczuleń, terapia powinna rozpocząć się od eliminacji lub przynajmniej znacznego zmniejszenia ilości alergenów.

Wszechobecnych w powietrzu pyłków uniknąć w zasadzie się nie da, dlatego trzeba co najmniej kilkakrotnie w ciągu dnia usuwać je z błon śluzowych nosa. Najlepiej wypłukiwać je stamtąd za pomocą sprayów zawierających roztwór soli fizjologicznej lub wody morskiej. Ten drugi sposób jest o tyle lepszy, że woda zawiera dodatkowo wiele mikroelementów, które nawilżają wysuszoną śluzówkę nosa i łagodzą stan zapalny. To jeden ze sposobów na katar sienny.

Poznaj 5 preparatów, które mogą pomóc ci przetrwać tę dolegliwość.

Czytaj także:
Poznaj kalendarz pylenia
Jak rozpoznać objawy alergii?
Jak złagodzić objawy alergii na pyłki?

Na podstawie artykułu z Vita poleca: "Choroby cywilizacyjne. Alergie".

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!