Kody młodości - recenzja książki

Dr Marek Bardadyn jest ekspertem w dziedzinie żywienia, autorem publikacji na ten temat oraz książek o tematyce medycznej. "Kody młodości" to najnowsza propozycja twórcy diety strukturalnej.

Kody młodości

Książka składa się z sześciu części, z których każda zawiera nie tylko praktyczne porady, lecz także ciekawostki dotyczące m.in. wieku biologicznego. Język lektury jest lekki, dzięki czemu kolejne rozdziały czyta się jednym tchem, a każda poprzednia część zaostrza apetyt na więcej. Ponadto rozdziały wzbogacono przykładami z życia osób, które służą lepszemu zobrazowaniu prezentowanych w książce wyników badań.

Po lekturę sięgnąć powinni wszyscy ci, którzy chcieliby zrozumieć, jak funkcjonuje organizm i dlaczego trapią nas poszczególne choroby cywilizacyjne. Autor stara się wyjaśnić, jak na zdrowie i samopoczucie wpływa sąsiedztwo fabryk i dużych zakładów przemysłowych, oraz odpowiedzieć na pytanie "Czy luksus nam służy?" W książce znajdziemy informacje o tym, jakie hormony są odpowiedzialne za procesy starzenia oraz dlaczego leki mające służyć odmłodzeniu nie zawsze działają tak, jak byśmy tego oczekiwali.

Oprócz wielu teoretycznych informacji na temat odmładzania strukturalnego oraz szerokiego pojęcia diety strukturalnej, znajdziemy także gotowe przepisy na tzw. eliksiry młodości oraz zestawy ćwiczeń wzmacniających mięśnie oddechowe i ogólną odporność organizmu, a także poprawiających dotlenienie komórek, co zdaniem autora uodparnia je na zmiany nowotworowe.

Ostatnią część książki "Kody młodości" stanowi test pt. "Sprawdź swój wiek biologiczny" - można powiedzieć, że po lekturze przewodnika jest to punkt obowiązkowy. Dowiemy się z niego, czy wiek jaki widnieje w metryce na pewno zgadza się z tym, jak czuje się organizm.

Więcej na temat książki w jej zakładce.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA