koronawirus mapy statystyki fot. Adobe Stock

Śledź najnowsze dane o koronawirusie - aktualne mapy i statystyki

W walce z niewidzialnym wrogiem, jakim jest koronawirus, statystyki, mapy i wykresy są jedynym, co możemy zobaczyć. To one każdego dnia pokazują nam, jak radzimy sobie z epidemią. Oto aktualne mapy i dane dotyczące koronawirusa w Polsce i na świecie.
/ 12.04.2020 10:46
koronawirus mapy statystyki fot. Adobe Stock

W sieci można znaleźć różne strony, które starają się na bieżąco śledzić liczby informujące o stanie epidemii w Polsce i na świecie. Te, które pokazujemy, są pewne, wiarygodne i najbardziej aktualne. 

Statystyki dotyczące koronawirusa w Polsce

Mapa Ministerstwa Zdrowia

Aktualne statystyki dotyczące koronawirusa w Polsce znajdziemy na stronie Ministerstwa Zdrowia: mapa zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2). Danych dostarcza Główny Inspektorat Sanitarny.


fot. mz.gov.pl 

Resort zdrowia przez cały dzień uzupełnia informacje płynące z poszczególnych województw. Kierując kursor na konkretne regiony, wyświetlimy aktualne liczby potwierdzonych przypadków i zgonów. 

Mapa stworzona przez ESRI Polska

Na uwagę zasługuje również mapa opracowana przez firmę ESRI Polska. Wykorzystuje statystyki z uznanej strony Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa (niżej odnośnik do niej) oraz ze strony Ministerstwa Zdrowia. Znajdziemy tutaj m.in. liczby potwierdzonych zakażeń, wyleczonych i ofiar śmiertelnych. 

 fot. www.esri.pl

Na stronie znajduje się również krzywa potwierdzonych przypadków zakażeń oraz zgonów, dzienne przyrosty, a także najważniejsze dane w poszczególnych województwach.

Statystyki dotyczące koronawirusa w Polsce i na świecie

Strony serwujące najświeższe dane o koronawirusie oferują nie tylko podstawowe informacje. Oto kilka serwisów, do których warto zaglądać, żeby wiedzieć więcej i móc samemu wyciągnąć wnioski.

Mapa Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa (JHU) w USA

Bieżące statystyki na temat koronawirusa na świecie znajdziemy na mapie amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa (JHU). Jest to pierwsza mapa pokazująca w czasie rzeczywistym dane na temat rozprzestrzeniania wirusa. Na stronie możemy sprawdzić m.in.: ogólną liczbę potwierdzonych zakażeń, dane z poszczególnych państw, krzywą wzrostu rozprzestrzeniania się koronawirusa czy liczbę ozdrowieńców.


fot. www.arcgis.com

Na stronie możemy porównać statystyki płynące z różnych krajów w czasie rzeczywistym.

Mapa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)

Swoją mapę ze statystykami dotyczącymi koronawirusa udostępnia również WHO. Informacje na tej stronie są aktualizowane nieco później niż na wymienionych wyżej. Na mapie WHO oprócz podstawowych danych znajdziemy zmienną każdego dnia, która ukazuje procentową relację do potwierdzonych przypadków zachorowań i zgonów z poprzedniego dnia. 


fot. www.who.int

Dane opracowane przez Worldometer

To kolejna strona, na którą warto zaglądać w poszukiwaniu najświeższych statystyk dotyczących koronawirusa. Na mapie Worldometer znajdziemy wiele cennych danych. Oprócz tych podstawowych, dowiemy się np., jakie są aktualne przyrosty zgonów i zachorowań (w porównaniu do poprzedniego dnia) w każdym kraju, ile osób z COVID-19 jest w stanie poważnym i krytycznym, a także ile testów przeprowadzono w poszczególnych krajach. 


worldometers.info

Codziennie na Worldometer aktualizowane są również dane z Polski, w tym krzywa zachorowań i zgonów na COVID-19. Na stronie znajdziemy wykresy pokazujące dzienne statystki zakażeń, relację nowych przypadków do wyzdrowień lub zgonów i inne dane. 

Więcej na temat koronawirusa:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)