"Koziołek Matołek" Ondreja Spišaka na Scenie Na Woli

W niedzielę 6 października na Scenie Na Woli im. T. Łomnickiego w Warszawie zostanie wystawione przedstawienie „Koziołek Matołek” w reżyserii Ondreja Spišaka. W tym miesiącu będzie można również zobaczyć na Scenie Przodownik Teatru Dramatycznego spektakl gościnny „Słoń i kwiat”, który był prezentowany podczas tegorocznych Małych Warszawskich Spotkań Teatralnych.
/ 29.08.2013 09:22

„Koziołek Matołek” Ondreja Spišaka to nie tylko opowieść o Koziołku, który podróżuje po świecie w poszukiwaniu mitycznego Pacanowa i przeżywa niezwykłe przygody. To przede wszystkim historia o tym, że wytrwałość, konsekwencja, chęć zdobywania wiedzy i wyobraźnia pomogą w osiągnięciu każdego celu. Koziołkowi przyjdzie zmierzyć się z Czarownicami rodem z horroru, zającami okradającymi podróżnych, producentami filmowymi, a nawet neapolitańską mafią… Przede wszystkim jednak sympatycznemu, ale i łatwowiernemu Matołkowi dane będzie zmierzyć się z własnymi słabościami, lękami i zwątpieniami. Czy pozornie niezdarny i głupiutki Matołek odnajdzie jedyne miejsce, gdzie podkuwają kozy? Jaki sens będzie miała jego wyprawa? Czego się nauczy, co zrozumie?

Reżyser Ondrej Spišak w przedstawieniu aktywizuje wyobraźnię młodych widzów i wciąga do kolorowego świata, który powstaje z bardzo prostych środków i zmienia się na ich oczach. Spektaklowi towarzyszy odgrywana na żywo muzyka z różnych stron świata.

Adaptacja oparta na tekście Kornela Makuszyńskiego. Spektakl  wystawiany na Scenie Na Woli im. T. Łomnickiego

W przedstawieniu zagrają: Zuzanna Grabowska, Anna Kózka, Agata Wątróbska, Paweł Domagała, Michał Maliszewski, Wojciech Solarz.

Bilety na wszystkie spektakle Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy są dostępne w trzech kasach teatru.

Więcej na stronie www.teatrdramatyczny.pl.

Polecamy: Zabawa w teatr cieni - jak pokazać różne zwierzęta?

Źródło: Biuro Obsługi Widza Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy/ mk

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Tagi: dziecko, bajka