Lakcid w kapsułkach - nowa forma probiotyku

Lakcid, jeden z popularniejszych probiotyków, dostępny jest już nie tylko w ampułkach, ale również w kapsułkach. To odpowiedź firmy Biomed-Lublin SA na zapotrzebowanie rynku oraz sugestie ze strony lekarzy i farmaceutów.
/ 04.07.2013 11:31

Kapsułkę można połknąć lub otworzyć, a zawarty w niej proszek rozpuścić w niewielkiej ilości płynu i następnie wypić. Jest to rozwiązanie skierowane do tych, którzy wolą przyjmować lek w płynnej postaci.

Lakcid w kapsułkach świetnie sprawdzi się także w podróży, ponieważ jest łatwy w przechowywaniu, a jego zażywanie jest możliwe nawet w niedogodnych warunkach i nie ma konieczności jego rozpuszczania.

Preparaty grupy Lakcid (takie jak Lakcid, Lakcid forte, Lakcid L) to oryginalne leki probiotyczne. Przeznaczone są do stosowania w trakcie i po zakończeniu terapii antybiotykowej, a także przy problemach trawiennych, czy dolegliwościach żołądkowych występujących np. w czasie egzotycznych podróży.

Jako jedyny w Polsce zawiera szczepy oporne na antybiotyki z grupy penicylin. Szczepy Lactobacillus r. oporne są na największe spektrum antybiotyków. Badania kliniczne dowodzą potwierdzoną oporność na 27 antybiotyków i chemioterapeutyków.

Polecamy: Czy antybiotykoterapia wymaga probiotyków?

Źródło: Agencja PR ROmedia/ mk

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!