Lekarz w nocy - jakie przychodnie przyjmują w nocy

Lekarz w nocy fot. Fotolia
Może się zdarzyć się, że choroba lub nagły wypadek zmusi cię do skorzystania z pomocy lekarskiej w nocy lub w święta. Gdzie wtedy szukać pomocy?
Marta Wilczkowska / 21.05.2019 17:27
Lekarz w nocy fot. Fotolia

Przed świętami nikt nie chce myśleć o chorobach i lekarzach. Na wszelki wypadek warto jednak zawczasu dowiedzieć się, gdzie będziesz mogła uzyskać pomoc lekarską dla siebie lub swoich bliskich, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Gdzie możesz szukać pomocy?

Obecnie, gdy potrzebujesz pomocy, możesz zgłosić się do każdej poradni, która działa nocą. Nie obowiązuje bowiem rejonizacja. Warto wcześniej ustalić adres placówki, do której pójdziesz w razie potrzeby.

Gdzie iść do lekarza w nocy?

Listę przychodni nocnych znajdziesz na stronie internetowej swojego oddziału NFZ. Powinna być też wywieszona w przychodni rodzinnej na tablicy ogłoszeń. Masz też prawo skorzystać z zabiegów pielęgniarskich. Nie tylko tych, które zostały zlecone tej nocy przez lekarza, ale wynikających z ciągłości leczenia (np. zastrzyku, który musi być podany o określonej godzinie i wypada akurat w nocy). Uwaga! W nagłych stanach wezwij pogotowie – telefon 999 lub 112.

Czytaj także:

Artykuł Alicji Hass z Przyjaciółki

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA