Maltan - maść do pielęgnacji brodawek sutkowych

Maść Maltan przeznaczona do pielęgnacji brodawek sutkowych w okresie ciąży i karmienia piersią. Maść zawiera wysokoprocentowy roztwór glukozy (bardzo bezpiecznej substancji czynnej), która działa hamująco na rozwój bakterii i bakteriobójczo, a jednocześnie wykazuje działanie przeciwzapalne. Po zastosowaniu preparatu pojawia się lekki efekt znieczulający. Dzięki maści Maltan karmienie piersią staje się bezbolesne.
/ 25.07.2013 15:21

Maść Maltan do pielęgnacji brodawek sutkowych/ fot. materiały prasowe Miralex

Maść Maltan przeznaczona do pielęgnacji brodawek sutkowych w okresie ciąży i karmienia piersią. Znacznie poprawia elastyczność skóry brodawki, co ułatwia dziecku ssanie, a matce zapewnia bezbolesne karmienie piersią.  Nie trzeba jej zmywać przed karmieniem, ponieważ jest bezpieczna dla przewodu pokarmowego niemowlaka. Zaleca się nakładać maść Maltan na brodawki już na 2 miesiące przed porodem celem ich uelastycznienia.

Opakowanie maści Maltan zawiera 10g lub 40g. Produkt dostępny w aptekach.

Źródło:Materiały prasowe miralex.pl/ (dr)

Zobacz także: Czy ból przeszkadza Ci w karmieniu piersią?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!