Męskie SPA – inwestycja nie tylko w wygląd

Męskie SPA – inwestycja nie tylko w wygląd

Spa to nie tylko maseczki i dbanie o cerę. Choć i one mogą być ulgą dla wrażliwej, podrażnionej goleniem skóry. Oprócz relaksu, jakiemu możemy się poddać np. w towarzystwie partnerki, wizyta w Spa działa dobroczynnie na zdrowie - kondycję, układ krążenia, rehabilitację po urazach. Warto spróbować.
/ 27.10.2010 14:27
Męskie SPA – inwestycja nie tylko w wygląd

SPA - wyrażenie to pochodzi z łaciny i oznacza skrót od wyrażenia “salus per aquam”, czyli zdrowy przez wodę. Woda jako źródło życia wykorzystywana jest w różny sposób w centrach kosmetycznych, kąpieliskach leczniczych, uzdrowiskach. Słowo Spa stało się dziś terminem międzynarodowym, pod którym kryje się korzystanie z różnego rodzaju miejsc i zabiegów zapewniających relaks, dobre samopoczucie oraz dobrą kondycję fizyczną i psychiczną.

Czemu to nie jest zły pomysł?

Dawniej mężczyzna dbający o urodę był przedmiotem kpin i żartów. Zabiegi w salonach kosmetycznych zarezerwowane były dla kobiet. Ale fakt, że męska skóra jest grubsza, nie oznacza, że nie potrzebuje ona odpowiedniej pielęgnacji. Zanieczyszczenie środowiska naturalnego oraz życie w stresie i napięciu nie wpływa korzystnie na wygląd i kondycję cery. Naturalna bariera ochronna skóry jest słabsza, nieodpowiednio odżywiona i przesuszona z powodu przebywania w klimatyzowanych lub zanieczyszczonych dymem papierosowym pomieszczeniach. Na te czynniki mężczyźni są narażeni w jednakowym stopniu jak kobiety. Jaką ofertą kuszą nas salony spa?

Zabiegi kosmetyczne

Dla skóry wrażliwej, podrażnionej po goleniu, wysuszonej, podatnej na bakteryjne zapalenie mieszków włosowych.

Czytaj też: Opryszczka wargowa - jak leczyć?

Zabiegi dodające energii

Zabieg, który dzięki zawartości aktywnych składników roślinnych poprawiają sprężystość i elastyczność skóry. Połączone z aromaterapią pozwalają się zrelaksować i wprawiają w dobry nastrój.

Masaże - dobroczynne dla krążenia i na kontuzje

Rozluźniają tkankę mięśniową, pozwalają zrelaksować napięte mięśnie i pobudzają układ krążenia. Poprawiają także funkcjonowanie oraz zmniejszają ból stawów. Przyśpieszają regenerację organizmu po wysiłku fizycznym oraz działają wspomagająco przy leczeniu kontuzji.

Polecamy: Seks gadżety do pettingu i masażu

Na zmarszczki i nie tylko

Dla poprawienia wyglądu skóry w można skorzystać ultradźwięków, które powodują spłycenie zmarszczek, ujędrnienie, nawilżenie i wygładzenie skóry, fotoodmładzania, kąpieli leczniczych i wielu innych. Salony odnowy prześcigają się w tworzeniu szerokich ofert i propozycji dla swoich klientów. W niektórych miejscach w ofercie znajdziemy także z balneoterapię (zabiegi rehabilitacyjne wykorzystujące wodę), fizykoterapię (wykorzystanie czynników zewnętrznych: słońce, borowina, krioterapia), hydromasaż, saunę, a także siłownię i zajęcia fitness.

Zadbany i pełen energii mężczyzna staje się bardziej pewny siebie oraz odnosi wiele sukcesów na wszystkich płaszczyznach. Chyba więc warto zapomnieć o stereotypach i zachęcić panów do długofalowej inwestycji w swój wygląd i zdrowie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!