Molekuła Regen7 – sposób na wypadanie włosów

włosy, kobieta, twarz, cera
Polscy naukowcy z Łodzi odkryli molekułę Regen7, która poprawia mikrokrążenie skóry głowy, a w efekcie skutecznie wzmacnia i odżywia mieszki włosowe. Jakie są jej inne zalety?
/ 20.01.2016 12:53
włosy, kobieta, twarz, cera

Nadmierne wypadanie włosów może dotyczyć każdego, niezależnie od wieku czy płci. Powszechność tego problemu sprawia, że od lat prowadzone są badania nad przyczynami
i metodami przeciwdziałania wypadaniu włosów. Efektem prac polskich naukowców
z Łodzi jest innowacyjne zastosowanie molekuły Regen7, która dzięki swojemu działaniu poprawia mikrokrążenie skóry głowy, a przez to skutecznie wzmacnia i odżywia mieszki włosowe.


Początków polskiego odkrycia można doszukiwać się jeszcze w latach 90., kiedy to chemicy
z Politechniki Łódzkiej, we współpracy z klinicystami i mikrobiologami z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, rozpoczęli prace nad zastosowaniem wybranych soli pirydyniowych jako potencjalnych terapeutyków. Badania niespodziewanie doprowadziły do innowacyjnego odkrycia. Naukowcy zauważyli, że wybrane 3-podstawione sole 1-metylopirydyniowe wykazują ciekawe właściwości. Szczególną uwagę badaczy zwróciło działanie metabolitu witaminy PP (znanego pod nazwą molekuła Regen7). Substancja ta była już wcześniej znana, jednak nie badano jej do tej pory pod kątem takiego zastosowania. Współpraca naukowców zaowocowała dokładnym zbadaniem mechanizmu działania tego związku, a także oceną jego funkcji terapeutycznej w aplikacyjnych badaniach dermatologicznych. Polskie odkrycie znalazło swoje zastosowanie w prewencji i hamowaniu wypadania włosów. Ze względu
na unikalne właściwości, ma ono zastosowanie także w specjalistycznych produktach dermokosmetycznych przeznaczonych do pielęgnacji skóry, rzęs czy brwi.

Odkrycie, znane obecnie pod nazwą molekuła Regen7, to substancja czynna, chroniona prawem patentowym. Jej działanie poprawia mikrokrążenie skóry głowy, a także wzmacnia i odżywia mieszek włosowy. To z kolei wpływa na wydłużenie cyklu wzrostu włosa w pierwszej fazie, powodując odwrócenie procesu miniaturyzacji mieszka włosowego, zahamowanie utraty włosów i stymulację odrastania kolejnych. Substancję tę można odnaleźć jako składnik szamponów i odżywek do włosów.

 
Zobacz też: Jakie zioła zapobiegają wypadaniu włosów?
 
Źródło: materiały prasowe Inner Look/mn

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Tagi: włosy, uroda

Redakcja poleca

REKLAMA