Żel dopochwowy Multi-Gyn FloraPlus; producent Qphrama/ fot. Agencja 2MPR

Multi-Gyn FloraPlus – żel dopochwowy

Multi-Gyn FloraPlus to sprzedawany w aptekach żel dopochwowy, który może być stosowany w leczeniu lub profilaktyce infekcji pochwy wywołanych przez drożdżaki. Preparat jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Można go nabyć w aptekach bez recepty.
/ 23.01.2013 09:29
Żel dopochwowy Multi-Gyn FloraPlus; producent Qphrama/ fot. Agencja 2MPR

Grzybica pochwy to dość powszechny problem kobiet. Chorobie tej towarzyszą nieprzyjemne i zaburzające komfort życia objawy, takie jak świąd, pieczenie, podrażnienie czy upławy. Od pierwszych sygnałów do rozwinięcia się poważnej infekcji zazwyczaj mija kilka dni. Dlatego tak ważna jest szybka reakcja kobiety na odczuwany dyskomfort. 

Żel dopochwowy Multi-Gyn FloraPlus łagodzi objawy zaraz po aplikacji, a po 24 godzinach zmniejsza ilość grzybów z rodzaju Candida i odbudowuje właściwą florę bakteryjną pochwy. Cała kuracja trwa 5 dni. Tak szybkie działanie produkt zapewnia jego innowacyjny skład, czyli połączenie opatentowanego kompleksu bioaktywnych polisacharydów 2QR® i składników prebiotycznych. Kompleks 2QR® neutralizuje patogenne mikroorganizmy i zapobiega ich rozwojowi. Natomiast zawarte w żelu składniki prebiotyczne stymulują wzrost w pochwie pożytecznych bakterii kwasu mlekowego (Lactobacilli).

Multi-Gyn FloraPlus jest wygodny w użyciu. W opakowaniu znajduje się 5 pojedynczych aplikatorów, które są łatwe i bezpieczne w użyciu. Precyzyjnie odmierzone dawki zapewniają wygodę i higienę stosowania.

Polecamy: Jak leczyć grzybicę pochwy?

Źródło: materiały prasowe Qpharma/ mk

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!