Nadpobudliwy? Zrób sobie test na ADHD

Nadpobudliwy? Zrób sobie test na ADHD

Jeśli trudno Ci się odprężyć, łatwo tracisz koncentrację, jesteś indywidualistą, nie cieszą Cię sukcesy, bo stale dążysz do nowych osiągnięć, jesteś nerwowy i stale walczysz z poczuciem niskiej samooceny... zrób test na ADHD dla dorosłych.
/ 04.11.2010 15:46
Nadpobudliwy? Zrób sobie test na ADHD

Impulsywność, skłonność do uzależnień, inteligencja i indywidualizm - to tylko niektóre z morza cech, które w sumie mogą, ale nie muszą, świadczyć o ADHD. Potraktuj zatem ten test jako zwykłą "pomoc domową", która nie posiada cech diagnostycznych, a więc nie przesądza. Potem przeczytaj charakterystykę osoby, która może cierpieć na ADHD w dorosłym wieku. Decyzja o odwiedzeniu specjalisty należy jednak tylko do Ciebie.

Zaczynamy:

 1. Czy jesteś leworęczny lub oburęczny?
 2. Czy w Twojej rodzinie zdarzały się przypadki nadużywania leków (narkotyków), alkoholu, depresja lub choroba afektywna dwubiegunowa?
 3. Czy miewasz zmienne nastroje?
 4. Czy w szkole uważano Cię za nieudacznika? A obecnie?
 5. Czy trudno Ci się zabrać do pracy?
 6. Czy często bębnisz palcami, stukasz stopami, jesteś niespokojny i chodzisz z miejsca na miejsce?
 7. Czy kiedy czytasz, zdarza Ci się, że musisz ponownie przeczytać akapit, a nawet całą stronę, ponieważ się zamyśliłeś?
 8. Czy często wyłączasz się lub odpływasz myślami?
 9. Czy trudno Ci się odprężyć?
 10. Czy jesteś przesadnie niecierpliwy?
 11. Czy zaobserwowałeś u siebie, że podejmujesz się jednocześnie wielu zadań, tak że często przypominasz żonglera, który nagle stwierdza, że ma w powietrzu o sześć piłeczek za dużo, by żonglować?...

...dalszy ciąg pytań i wyniki na stronie Dysleksja.wieszjak.polki.pl.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!