Niezadowolony tajemniczy klient w polskich aptekach

Najczęściej fałszowanymi lekami są preparaty poprawiające erekcję u mężczyzn/fot.  fotolia
W międzynarodowym badaniu „mystery shopping”, które zostało przeprowadzone w dziewięciu państwach bloku postsowieckiego Polska zajęła 8. miejsce – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.
/ 12.05.2011 10:19
Najczęściej fałszowanymi lekami są preparaty poprawiające erekcję u mężczyzn/fot.  fotolia

Tajemniczy klienci z International Service Check Polska sprawdzili wystrój aptek, czystość, oświetlenie produktów i informacje umieszczone w witrynach. Oceniali oni również dostępność miejsc siedzących i możliwość pomiaru ciśnienia tętniczego w aptekach. Badanie przeprowadzono w 204 aptekach w dziewięciu państwach.

Wyniki, które osiągnęła Polska nie są zadowalające. Wprawdzie polskie apteki uzyskały 75,3 pkt. Na 100 możliwych. Jest to jednak punktacja, która pozwoliła nam zając zaszczytne przedostatnie miejsce w rankingu.

Wynik badania nie powinien mieć jednak wpływu na postrzeganie aptek przez polskich klientów, którzy zawód aptekarza darzą dużym zaufaniem.

Źródło” „Dziennik Gazeta Prawna”, tytuł: „Nasz rynek sprzedaży lekarstw wypadł gorzej niż rumuński” 1205.2011 r./ak

Przeczytaj: Jakie leki są dozwolone w ciąży?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA